روی خط اقتصاد شنبه الی سه شنبه از ساعت 18:05 به مدت 45 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

دكتر پروانه اصلانی: ضرورت شفافیت اطلاعات برای جلوگیری از احتکار مسکن

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی بر ضرورت شفافیت اطلاعات برای جلوگیری از احتکار مسکن تاکید کرد.

1400/01/17
|
10:16

به گزارش رادیو اقتصاد،خانم دکتر پروانه اصلانی مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در گفتگو با برنامه روی خط اقتصاد، با اشاره به راه اندازی سامانه اسکان و مسکن گفت: از جمله اهداف ایجاد سامانه اسکان و مسکن ایجاد شفافیت در بازار مسکن برای افزایش هزینه احتکار مسکن می باشد.

وی افزود:حوزه مسکن از مهمترین بخش های حوزه اقتصاد کلان و خرد میباشد و نوسانات بازار اقتصاد تاثیر مستقیمی بر بازار مسکن دارد، لذا سامانه املاک به تنهایی قادر به کنترل بازار مسکن نیست و بعنوان ابزاری کمک کننده به شمار می آید.

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: نبود شفافیت یکی از عوامل مهم نوسان در بازار مسکن هست و متاسفانه عموما افراد تمایلی به ارائه اطلاعات اموال خود ندارند.

وی افزود: موضوع راه اندازی سامانه املاک و اسکان از سال 94 مطرح بود و نواقصی داشت و الزام آور نبود اما با اصلاح این سامانه و حمایت های مجلس، زمینه شفافیت بازار مسکن فراهم گردیده است.

خانم دکتر پروانه اصلانی در ادامه گفت: همچنین با دستگاه های ذیربط رایزنی و همکاری های صورت گرفته تا با تبادل اطلاعات، کارایی سامانه املاک و اسکان افزایش یابد.

وی افزود:اطلاعات سامانه املاک و اسکان می تواند به ساماندهی بازار مسکن نیز کمک زیادی کند.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد