روی خط اقتصاد شنبه الی سه شنبه از ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

سلیمی در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان كرد: تامین ثبات اقتصادی مهمترین فاکتور در جذب سرمایه گذاران

رئیس انجمن سرمایه گذاری خارجی اتاق بازرگانی ایران گفت: تامین ثبات اقتصادی لازمه جذب سرمایه و توسعه سرمایه گذاری در کشور است.

1399/12/05
|
12:19

«حسین سلیمی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: طبق معمول سرمایه گذاران به دنبال کسب سود بیشتر و مکانی امن برای سرمایه گذاری هستند.

وی اظهارداشت: اگر چنین شرایطی در هر کشوری فراهم باشد سرمایه گذاران رغبت دوچندانی برای سرمایه گذاری در آن کشور پیدا خواهند کرد.

رئیس انجمن سرمایه گذاری خارجی اتاق بازرگانی ایران گفت: بطورکلی تصمیمات سرمایه‌گذاری تا حد بسیار زیادی به ثبات اقتصادی وابسته است.

وی افزود: مهمترین کاری که مسئولان در شرایط کنونی باید انجام دهند اینکه در جهت تامین ثبات اقتصادی در کشور حرکت کنند.

سلیمی بیان داشت: بطور کلی ثبات اقتصاد کلان مبنای اصلی افزایش اشتغال، تولید ملی و رشد پایدار اقتصادی است زیرا در شرایط ثبات اقتصادی پس‌انداز ملی و سرمایه‌گذاری خصوصی به سمت فعالیت‌های مولد هدایت شده و موجبات افزایش تولید ملی را فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: وقتی ثبات اقتصادی وجود داشته باشد تصمیم برای انجام تولید با ضریب اطمینان بالا قابل برنامه‌ریزی و دستیابی است.

رئیس انجمن سرمایه گذاری خارجی اتاق بازرگانی ایران گفت: تلاطم های اقتصادی بعد از انقلاب اسلامی در کشور بسیار بالا بوده است.

وی افزود: سرمایه گذار در یک فضای پر تلاطم اقتصادی کمتر رغبت به سرمایه گذاری از خود نشان می دهد.

سلیمی بیان داشت: بطورکلی سرمایه گذاران در نقاطی برای سرمایه گذاری حضور پیدا می کنندکه از ثبات نسبی اقتصادی برخوردار باشد.

وی یادآورشد: برای جذب سرمایه و توسعه سرمایه گذاری در کشور باید ثبات اقتصادی به بهترین وجه تامین شود چرا که یکی از فاکتور بسیار مهم برای جذب سرمایه و سرمایه گذاری است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا سه شنبه هر روز ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه به تهیه‌کنندگی «سید وحید موسوی و مهرگان طور سوادکوهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع‌رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد از اینروعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد