روی خط اقتصاد شنبه الی سه شنبه از ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

صدیقی زاده در گفتگو با رادیو اقتصاد: زنجیره «ایزوسیانات» از وابستگی به خارج نجات می یابد

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون گفت: کاتالیست «توری پلاتینیوم» که در این شرکت ساخته شده مربوط به تولید اسید نیتریک است که زنجیره ایزوسیانات را از وابستگی به خارج کشور نجات می دهد.

1399/11/29
|
07:44

«علیرضا صدیقی زاده» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: تولید «اسید نیتریک» در ابتدای زنجیره ایزوسیانات است.

وی اظهارداشت: ایزوسیانات در تمامی لوازم خانگی، مبلمان، صندلی، صندلی خودرو، سپر عقب و جلوی خودرو، غربیلک فرمان ماشین، صنعت کفش و چسب مصرف دارد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی کارون گفت: سرجمع 40 تا 45 صنعت مختلف در کشور به ایزوسیانات وابسته است.

وی افزود: کاتالیست «توری پلاتینیوم» که در شرکت پتروشیمی کارون ساخته شده مربوط به تولید اسید نیتریک است که زنجیره ایزوسیانات را از وابستگی به خارج کشور نجات می دهد.

صدیقی زاده اظهارداشت: اسید نیتریک در صنایع مختلف از جمله غذایی، دارویی، دفاعی و غیره استفاده می شود.

وی تصریح کرد: توری پلاتینیوم از کاتالیست‌های استراتژیک و پرمصرف زنجیره تولید محصولات ایزوسیانات در صنعت پتروشیمی است.

وی با اعلام اینکه تولید این کاتالیست با استفاده از تجربه عملیاتی و انتقال دانش فنی از حوزه عملیات تولید به شرکت‌های دانش بنیان داخلی انجام شده است، یادآورشد: استفاده از کاتالیست داخلی نه تنها کمیت و کیفیت تولید اسید نیتریک پتروشیمی کارون را کاهش نداده بلکه از نظر ارزی هم صرفه جویی قابل توجهی داشته است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا سه شنبه هر روز ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه به تهیه‌کنندگی «سید وحید موسوی و مهرگان طور سوادکوهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع‌رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد از اینروعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد