روی خط اقتصاد شنبه الی سه شنبه از ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه

رادیو اقتصاد

روي خط اقتصاد

هادوی در گفتگو با رادیو اقتصاد عنوان كرد: تعمیق بخشی به تولیدات داخلی با تمرکز بر کیفیت کالاها

رئیس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای تعمیق بخشی به تولیدات داخلی باید روی کیفیت کالاها و خدمات تولیدی تمرکز بیشتری کرد.

1399/11/27
|
08:14

«سید محمدمهدی هادوی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: یکی از مهمترین بحث ها در خصوص تولید داخل مسئله تامین بازار یا تضمین نیازهای بازار اعم داخلی و خارجی است.

وی اظهارداشت: خوشبختانه در بحث بازار داخلی جدا از موضوع مدیریت واردات تسهیلات مورد نیاز به همت بانک های عامل و منابع صندوق توسعه ملی در اختیار تولید کنندگان داخلی قرار می گیرد تا بتواند بر روی افزایش سرمایه و تکمیل ظرفیت موجودی خود بیشتر کارکنند.

رئیس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: این اقدام در سال جاری منجر به افزایش ظرفیت تولید صنایع و کارخانجات داخلی در کشور شده است.

وی در ادامه افزود: برای تعمیق بخشی به تولیدات داخلی باید روی کیفیت کالاها و خدمات تولیدی تمرکز بیشتری کرد.

هادوی با تاکید بر اینکه تمام تلاش ها معطوف به اینکه کیفیت کالاهای تولید داخل افزایش پیدا کند، اظهارداشت: وقتی گفته می شود کیفیت کالاها باید ارتقا پیدا کند موضوع فقط مرغوبیت نیست بلکه بحث قیمت، تعهدات پس از فروش و خدمات پس از فروش نیز در میان است.

وی تصریح کرد: کالاهای که از حیث کیفیت و مرغوبیت شایسته میهن اسلامی و ملت عزیز باشد تولید و به بازار مصرف عرضه شود از لحاظ پایداری بازار خیال همه راحت خواهد بود یعنی دیگر نیازی به این نیست که با صرف انرژی یا فشارهای مدیریت واردات کارها دنبال شود.

رئیس مرکز ساخت داخل، صنایع ماشین سازی و تجهیزات وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه بهبود کیفیت تولیدات داخلی یکی از مهمترین وظایف در وزارت صمت است، گفت: خوشبختانه هم اکنون با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارتباط خوبی وجود دارد چرا که موضوع آموزش، پژوهش و تحقیقات علمی در این زمینه بسیار مهم است.

وی به رادیو اقتصاد افزود: امروز موضوع کیفیت کالای ایرانی بسیار مهم است و کیفیت باید به گونه ‌ای باشد که شهروندان کشور با افتخار از کالای ایرانی استفاده کنند.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا سه شنبه هر روز ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه به تهیه‌کنندگی «سید وحید موسوی و مهرگان طور سوادکوهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع‌رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد از اینروعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

دسترسی سریع
روی خط اقتصاد