صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 19:00 به مدت 55 دقیقه

نائب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان بوشهر گفت: بازار قطر یک بازار خوب و لاکچری است.

«خورشید گزدرازی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: سرانه مصرف کشور قطر بالاست و مردم به دنبال استفاده کالاهای لوکس و شیک هستند.

وی اظهارداشت: تجار و بازرگانان ایرانی در بحث صادرات کالا به مقوله کنترل کیفیت و کمیت اقلام صادراتی به کشور قطر باید دقت نظر جدی را داشته باشند.

نائب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان بوشهر گفت: ارتباطات تجاری، اقتصادی و سیاسی بین ایران و قطر از سابقه طولانی برخوردار است منتها در سال 2017 با توجه به تحریمی که علیه قطر از سوی عربستان سعودی، امارات و مصر اعمال شد ایران نخستین کشوری بود که در شرایط بحرانی ضمن ورود به بازارهای قطر در تامین کالاهای عمومی مورد نیاز مردم این کشور ایفای نقش کرد.

وی افزود: تحریم کشورهای عربی علیه قطر فرصت مناسبی برای جمهوری اسلامی ایران فراهم کرد تا صادرات خود را به قطر افزایش دهد منتها با گذر زمان جایگاه ایران در بازار قطر در اثر بی توجهی به بحث کنترل کیفیت و کمیت صادرات تقلیل یافت.

گزدرازی تصریح کرد: قطر بازار خوبی برای ایران است از اینرو باید از این فرصت ها به نحو شایسته استفاده کرد.

وی ادامه داد: بدون شک با مدیریت کنترل کمیت و کیفیت کالاها و خدمات می توان بازار قطر و برخی از کشورهای منطقه را در دست گرفت.

نائب رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و قطر و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا ترکیه نسبت به ایران در بازار قطر موفق تر بوده است، گفت: این مسئله به حوزه تجارت داخلی ایران مربوط می شود.

وی افزود: تجار و بازرگانان ایرانی در بحث مدیریت کمیت و کیفیت صادرات کالا ها به کشور قطر دقت نظر لازم را نداشته اند.

گزدرازی یادآورشد: صادرکنندگان، تجار و بازرگانان ایرانی برای موفقیت در بازار قطر باید لاکچری بودن این بازار را همیشه مدنظر داشته باشند تا راه برای ورود محصولات و خدمات با کیفیت ایرانی به این کشور هموار شود.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی و مهرگان سوادکوهی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد و علاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تعداد خودروهای ناقص کف کارخانه ها صفر شد

  • حساب های اجاره ای بستری برای فرار مالیاتی

  • سهم 20 درصدی پتروشیمی ها از خصوصی سازی

  • کسری بودجه ابزاری برای ایجادرشد اقتصادی

  • واردات گندم 5 میلیون تن نیست/ بزرگنمایی نکنید

  • تولید ایران خودرو به 50 هزار و 44 دستگاه رسید

  • ایران مشمول توافقنامه تسهیل تجارت نیست

  • رونق بی سابقه در بازار سرمایه

  • رابطه بین ایران و عراق راهبردی است

  • مهار فرار مالیاتی با کنترل حساب های بانکی