صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 19:00 به مدت 55 دقیقه

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام از صدور کد ترانزیتی گمرک منطقه آزاد تجاری این شهر توسط گمرک ایران خبرداد.

«علی رستمی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: بحث به ثمر رسیدن منطقه آزاد یکی از تکالیف بر زمین مانده در شهر فرودگاهی امام بود.

وی همچنین اظهارداشت: تاکید «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی این بود که پروژه های نیمه تمام و تکالیف بر زمین مانده این وزارتخانه به خصوص شرکت های زیرمجموعه هرچه سریعتر تکمیل و به بهره برداری برسد.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام گفت: خوشبختانه بر این مبنا راه اندازی منطقه آزاد شهرفرودگاهی از جمله تکالیف بر زمین مانده بود که در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: برای عملیات کردن فعالیت های منطقه آزاد شهر فرودگاهی نیازمند تامین زیر ساخت ها به خصوص در بحث گمرکی بود که به شکر خدا طی چند ماهه گذشته امکانات لازم فراهم و همینطوربه تازگی کد ترانزیتی گمرک این منطقه به شماره 10110 از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران با هدف صادرات، واردات و ترانزیت کالا صادر و ابلاغ شده است.

رستمی تصریح کرد: شهر فرودگاهی امام خمینی رحمت الله علیه از مزیت های بسیار زیادی به لحاظ موقعیت جغرافیایی، نزدیکی به پایتخت و مرکز کشور، فرودگاه بین المللی امام، اتوبان، ریل و غیره برخوردار است.

وی اضافه کرد: صاحبان کالا می توانند کالا های خود را از تمام مبادی ورودی کشور به گمرک منطقه آزاد تجاری شهر فرودگاهی امام منتقل و پس از اخذ مجوز های لازم به سرزمین اصلی ترخیص کنند.

این مقام مسئول گفت: فرودگاه بین المللی امام خمینی رحمت الله علیه به منظور تقویت موقعیت ایران در شبکه حمل و نقل هوایی بین‌المللی و افزایش درآمد ناشی از ترانزیت و حمل و نقل کالا و مسافر و اشتغال مولد و توسعه های آتی بر اساس ماده 166 برنامه پنجم توسعه کشور به شهر فرودگاهی امام به مساحت 14 هزار هکتار تبدیل شد تا این مجموعه به عنوان موتور محرکه اقتصادی در کشور عمل کند.

وی افزود: بطورکلی با هدف هدایت توسعه های آتی و تجاری سازی فرودگاه بین المللی امام طرح جامع توسعه با افق سی ساله از سوی مشاوران ایرانی و بین المللی تدوین و به تصویب وزارت راه و شهرسازی رسید.

رستمی بیان داشت: طرح جامع توسعه شهر فرودگاهی امام در قالب سه فاز 5، 10 و 15 ساله عملیاتی خواهد شد.

وی تصریح کرد: افتتاح ترمینال سلام، ایجاد منطقه آزاد تجاری، منطقه ویژه اقتصاد همه و همه در راستای طرح جامعی که تهیه و تصویب شده است.

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت شهر فرودگاهی امام توضیح داد: منطقه ویژه اقتصادی شهر فرودگاهی امام خمینی رحمت الله علیه در نیمه دوم سال جاری به نتیجه خواهد رسید.

وی در ادامه یادآورشد: جدا از این موارد مقدمات لازم برای ورود سرمایه گذاران اعم از داخلی و خارجی جهت سرمایه گذاری در شهر فرودگاهی به خوبی فراهم شده است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی، حمیدرضا کجوری، مهدی شیار و مطهره مهرابی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • مهار فرار مالیاتی با کنترل حساب های بانکی

  • موانع پیشروی حضور موثر ایران در بازارجهانی گاز

  • لزوم بازگرداندن فرش دستباف به جایگاه اصلی

  • اونس جهانی طلا امروز کمی آرام گرفت

  • صادرات 783 میلیون دلاری ایران به اوراسیا

  • شفافیت عامل جذب سرمایه در بازارسرمایه

  • تشکیل ستاد توسعه صادرات ضروری است

  • فرار مالیاتی مشکل اصلی اقتصاد کشور

  • لزوم توسعه مناسبات تجاری ایران و روسیه

  • کاهش آثار تحریم با میدان دادن به بخش خصوصی