صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 19:00 به مدت 55 دقیقه

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: بندر چابهار و سواحل مکران امروز به عنوان لنگرگاه سرمایه گذاری بخش های خصوصی داخلی و خارجی در کشور تبدیل شده است.

«بهروز آقایی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: بندر چابهار بزرگترین بندر در حوزه سواحل مکران و یکی از سه بندر اصلی در جنوب کشور تلقی می شود.

وی همچنین اظهارداشت: این بندر در سال های اخیر رشد و توسعه چشمگیری داشته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان گفت: سرمایه گذاری های خیلی خوبی امروز هم در حوزه بندر چابهار به خصوص بندر شهید بهشتی و هم در حوزه سواحل مکران در حال شکل گیری است.

وی افزود: بندر چابهار و سواحل مکران در حال حاضر به عنوان لنگرگاه سرمایه گذاری بخش های خصوصی اعم از داخلی و خارجی در کشور تبدیل شده است.

آقایی بیان داشت: توسعه سواحل مکران همواره از تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری بوده و خوشبختانه این توسعه در حال اتفاق افتادن است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: تخفیفات و تشویقاتی که سازمان بنادر و دریانوردی سالانه در حوزه تعرفه های بندری اعطا می کند تاثیر بسیار مثبتی در روند ترافیک بار و کالا در بنادر کشور ایجادکرده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان سیستان و بلوچستان افزود: این تخفیفات در حوزه بندر چابهار به خصوص در سال گذشته و امسال بصورت ویژه اختصاص یافته است.

وی ضمن تقسیم بندی کالاها به دو دسته کانتینری و غیر کانتینری اظهارداشت: بندر چابهار امروز در تمامی رویه های کالای غیرکانتینری اعم از صادرات و واردات مشمول تخفیفات 30 درصدی به خصوص در قسمت انبارداری و بار بری است.

آقایی گفت: همچنین در حوزه عملیات های کانتینری برای بندر چابهار 30 درصد نسبت به بقیه بنادر و حتی بنادر منطقه اطراف تخفیف منظور شده که این هم تاثیر بسیار خوبی در روند کالاهای کانتینری داشته است.

وی در ادامه افزود: خوشبختانه در حوزه انبارداری کالاهای کانتینری نیز 75 درصد تخفیفات انبارداری لحاظ شده که این هم نسبت به سایر بنادر و بنادر اطراف منطقه بسیار قابل توجه بوده است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی، حمیدرضا کجوری، مهدی شیار و مطهره مهرابی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • مهار فرار مالیاتی با کنترل حساب های بانکی

  • موانع پیشروی حضور موثر ایران در بازارجهانی گاز

  • لزوم بازگرداندن فرش دستباف به جایگاه اصلی

  • اونس جهانی طلا امروز کمی آرام گرفت

  • صادرات 783 میلیون دلاری ایران به اوراسیا

  • شفافیت عامل جذب سرمایه در بازارسرمایه

  • تشکیل ستاد توسعه صادرات ضروری است

  • فرار مالیاتی مشکل اصلی اقتصاد کشور

  • لزوم توسعه مناسبات تجاری ایران و روسیه

  • کاهش آثار تحریم با میدان دادن به بخش خصوصی