صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 19:05 به مدت 50 دقیقه

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران گفت: عمده سرمایه گذاران خارجی کشور طی شش ماهه نخست سال جاری از ممالک آسیایی بوده اند.

«احمد جمالی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: طرح های مصوب سرمایه‌گذاری خارجی در کشور نسبت به نیمه نخست سال گذشته رشد 20 درصدی را نشان می دهد.

وی همچنین اظهارداشت: اقداماتی که از سوی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران در این عرصه صورت گرفته اغلب در حوزه تشویق سرمایه گذاری بوده است.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران گفت: معرفی فرصت های سرمایه گذاری کشور به سرمایه گذاران خارجی، برگزاری نشست های تخصصی، همایش های بین المللی برای سرمایه گذاری خارجی، فعال کردن مراکز خدمات سرمایه گذاری استان ها و بسیاری موارد دیگر باعث شده این اتفاق خیلی خوب برای کشور بیفتد.

وی افزود: علی رغم اینکه برخی از کشورهای اروپایی سرمایه گذاران خود را کمتر برای ورود به سرمایه گذاری در کشور تشویق کردند اما در عوض کشورهای آسیایی استقبال خیلی خوبی از حوزه های مختلف و همینطور ورود به طرح های سرمایه گذاری در داخل مملکت داشته اند.

جمالی تصریح کرد: عمده سرمایه گذاران خارجی کشور طی شش ماهه گذشته سال جاری از کشورهای آسیایی بوده اند که این خود شاهدی صادق براین مدعاست.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران چه برنامه های برای استمرار رشد سرمایه گذاری خارجی در کشور دارد، گفت: یکی از اقدامات بسیار خوب در این زمینه ارائه لایحه مشارکت عمومی و خصوصی از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی است.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران افزود: این لایحه مراحل نهایی خود را سپری و بزودی جهت تصویب روانه صحن علنی مجلس خواهد شد.

وی اظهارداشت: اصلاح آئین نامه مراکز خدمات سرمایه گذاری استان های کشور از دیگر اقدامات است که هم اکنون در دستور کار دولت قرار دارد.

جمالی با بیان اینکه خوشبختانه در 31 استان کشور مراکز خدمات سرمایه گذاری ایجاد شده است، گفت: این مراکز امر سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاران خارجی تسهیل می کنند.

وی در ادامه افزود: اگر این آئین نامه اصلاح شودمی تواند راه را برای تسهیل امر سرمایه گذاری هموار تر کند.

مدیرکل دفتر سرمایه گذاری خارجی سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران اظهارداشت: جدا از این موارد مطابق تصمیم سران قوا به سرمایه گذاران خارجی با 250 هزار دلار سپرده گذاری پنج سال در کشوراقامت اعطا می شود.

وی در ادامه یادآورشد: مجموع این اقدمات باعث خواهد شد سرمایه گذاران خارجی برای تامین مالی طرح های سرمایه گذاری در داخل کشور تمایل بیشتری نشان دهند.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی، حمیدرضا کجوری، مهدی شیار و مطهره مهرابی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • دولت ها تمایل زیادی به دخالت در اقتصاد دارند

  • گوشت قرمز ارزان می شود

  • ارزش دو میلیارد دلاری محصولات پالایشگاه بیدبلند

  • افزایش 100 درصدی تولید خودرو

  • عضویت در سرویس های ارزش افزوده مشکل شد

  • افزایش 30 درصدی صدور ضمانت نامه در سال آینده

  • تامین نیاز ایران در حوزه دارو از هند

  • جلوگیری از کوچ نقدینگی به بازارهای دیگر

  • ترقی فرهنگ مالیاتی رویکرد سازمان امور مالیاتی

  • قوانین مجلس باید فساد ستیز باشد