صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن نیروی محرکه قطعه سازان خودرواز داخلی سازی 20 درصد واردات قطعات خودرو تا پایان سال در کشور خبر داد.

«آرش محبی نژاد» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: دستیابی به این هدف منوط به اینکه طرح داخلی سازی قطعات خودرو با همین موفقیت ادامه پیدا کند.

وی اظهارداشت: تاکنون در قالب دو میز اول و دوم داخلی سازی در مجموع از خروج 175 میلیون یورو ارز در کشور جلوگیری شده است.

دبیرانجمن تخصصی صنایع همگن نیروی محرکه قطعه سازان خودرو گفت: از این میزان صرفه جویی ارزی 85 میلیون یورو مربوط به میز اول و 91 میلیون یورو مربوط به میز دوم طرح تعمیق ساخت داخل بوده است.

وی افزود: بطورکلی با برگزاری پنج میز داخلی سازی تاپایان سال جاری عدد صرفه جویی ارزی در کشور به 500 تا 600 میلیون یورو خواهد رسید و همچنین نزدیک به 20 درصد مجموع واردات قطعات خودرو در داخل ساخته می شود.

محبی نژاد بیان داشت: تهدید بزرگ تحریم و فشار حداکثری دشمنان منتج به مقاومت حداکثری و همینطورشکوفایی و باروری صنعتی در داخل کشور شده است.

وی گفت: خوشبختانه به گونه ای این تهدید به فرصت تبدیل شده که هرگز طی این سال ها چنین توفیقی نصیب صنعت خودروسازی مملکت نشده است.

دبیرانجمن تخصصی صنایع همگن نیروی محرکه قطعه سازان خودروافزود: کشور تاکنون تحریم های مختلفی را پشت سرگذاشته اما چنین توفیقی نصیب نشده که همه نگاه ها به سمت تعمیق عمق ساخت داخل و تکیه به خودباوری در ساخت قطعات خودرو معطوف شود.

وی اظهارداشت: خوشبختانه طرح داخلی سازی قطعات خودرو با همت و هدایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و جانفشانی شبانه روزی قطعه سازان با موفقیت به سمت جلو در حال حرکت است.

محبی نژاد گفت: قطعه سازان داخلی در میز اول 740 میلیارد تومان و در میز دوم 1200 میلیارد تومان در قالب اجرای طرح تعمیق ساخت داخل قطعات خودرو قرارداد منعقد کرده اند.

وی افزود: تاکنون با توجه به تلاش های صورت گرفته 20 هزار خودرو تولیدی ناقص دپو شده در کف پارکینگ شرکت های خودرو سازی تجاری و تحویل مردم شده است.

دبیرانجمن تخصصی صنایع همگن نیروی محرکه قطعه سازان خودرو یادآورشد: ادامه موفقیت طرح داخلی سازی قطعات خودرو منوط به درنظرگرفتن یک بسته مشوق برای قطعه سازان است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی، حمیدرضا کجوری، مهدی شیار و مطهره مهرابی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تاکید بر مالیات ستانی از خانه های خالی

  • پرداخت مطالبات 6 ماه گذشته کارکنان هپکو

  • طرح انتقال آب خزر به سمنان سیاسی است

  • 2 ایراد شورای نگهبان به تشکیل وزارت بازرگانی

  • حباب سکه منفی شد

  • عقب ماندن ایران از قافله جهانی انرژی های نو

  • معامله 250 تنی پسته در بازار آتی

  • مبارزه با قاچاق مستلزم اجرای صحیح قانون

  • قیمت بازار طلا و سکه

  • قاچاق چالش بزرگ بازارلوازم خانگی