صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: سامانه های الکترونیکی هوشمند یکی از حلقه های اصلی در راستای پیشگیری از قاچاق است.

«حمیدرضا دهقانی نیا» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این سامانه های الکترونیکی که نزدیک به 40 سامانه می شوند در منظومه خود بایستی دست به دست هم دهند تا بتوان به توان لازم در امر پیشگیری و پیش بینی در بحث قاچاق رسید ودر عین حال اقدامات مقتضی را درزمان خود به نحو احسن انجام داد.

وی ضمن اشاره به برگزاری جلسه ای در ابتدای مرداد ماه سال جاری با حضور رئیس جمهور و وزرا اظهارداشت: بطورکلی در این جلسه نتیجه پیگیری های ستاد مبارزه با کالا و ارز برای اجرای سامانه ها و همینطور زمان بندی از اقدامات باقیمانده برای تکمیل سامانه های مزبور مطرح شد.

سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: رئیس جمهور بر این اساس دستور دادند که دستگاه ها به زمان بندی ستاد برای تکمیل سامانه ها پایبند باشند و به نحوی اقدام کنند که این سامانه ها هرچه سریعتر عملیاتی و مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: اکثر این زمان بندی ها تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید و تعداد محدودی به بعد از سال مربوط می شود.

دهقانی نیا اظهارداشت: آنچه که اکنون حوزه سامانه ها را با مشکل مواجه کرده بحث عدم تبادل اطللاعات دستگاه هایی که باید در این حوزه نقش خود را ایفا کنند.

وی گفت: ستاد مرکزی مبارزه با کالا و ارز روز پنجشنبه میزبان حضرت آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه در استان هرمزگان بود.

سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز «سامانه های الکترونیکی» و «امنیت اقتصادی» را از جمله موضوعات کلان مورد بحث در این نشست برشمرد.

وی افزود: رئیس دستگاه قضا در این جمع ضمن تاکید بر لزوم بازنگری اساسی بر روی فرآیند سامانه ها فرمودند: «نتیجه اجرایی این سامانه ها ومبارزه با قاچاق برای تمامی آحاد مردم باید محسوس و ملموس باشد.»

دهقانی نیا در ادامه یادآورشد: طبق قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که در انتهای سال 1392 از سوی حجت الاسلام و المسلمین «حسن روحانی» رئیس جمهور ابلاغ شد یکسری سامانه طراحی، وظیفه هر دستگاهی بصورت مشخص تعیین و همینطورآئین نامه اجرایی، شیوه نامه اقدام سامانه ها و همینطور نحوه همکاری دستگاه های متناظر احصا شده است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «سید وحید موسوی، حمیدرضا کجوری، مهدی شیار و مطهره مهرابی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تاکید بر مالیات ستانی از خانه های خالی

  • پرداخت مطالبات 6 ماه گذشته کارکنان هپکو

  • طرح انتقال آب خزر به سمنان سیاسی است

  • 2 ایراد شورای نگهبان به تشکیل وزارت بازرگانی

  • حباب سکه منفی شد

  • عقب ماندن ایران از قافله جهانی انرژی های نو

  • معامله 250 تنی پسته در بازار آتی

  • مبارزه با قاچاق مستلزم اجرای صحیح قانون

  • قیمت بازار طلا و سکه

  • قاچاق چالش بزرگ بازارلوازم خانگی