صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: فروش بلیت هواپیما خارج از دامنه نرخ تعیین شده از سوی شرکت های هواپیمایی خلاف و با متخلفان برخوردجدی خواهد شد.

«رضا جعفرزاده» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: شرکت های هواپیمایی با راهبری و تاکید سازمان هواپیمایی کشوری بر اساس هزینه های تمام شده یک ساعت صندلی پرواز و نرخ ارز قیمت بلیت هواپیما را تعیین و اعلام می کنند.

وی ضمن اشاره به اینکه نرخ بلیت هواپیما کف و سقف دارد، اظهارداشت: عرضه بلیت هواپیما بالاتر از سقف تعیین شده به هیچ وجه پذیرفته نیست و با متخلفان قاطعانه برخورد می شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: شرکت های هواپیمایی در زمان های غیر پیک نرخ پائین را ارائه می دهند و زمان های پیک سفر می تواند تا سقف نرخ مورد تعیین عمل کنند.
وی افزود: شرکت های هواپیمایی بطور حتم باید روی نحوه توزیع بلیت های خود مدیریت داشته باشند.

جعفرزاده تصریح کرد: سازمان هواپیمایی کشوری نظارت عالیه بر نرخ های بلیت هواپیما دارد.

وی همچنین در خصوص چگونگی نظارت سازمان هواپیمایی کشوری بر روند مزبوربه رادیو اقتصاد گفت: این نظارت هم از طریق مکاتبه شرکت های هواپیمایی با دفتر نظارت، گزارش های مردمی و همینطور انجام بازرسی های موردی از سوی سازمان انجام می شود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: دفاتر مسافرت هوایی و مراکز فروش بلیت الکترونیک دارای مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری که لیست این دفاتر روی سایت سازمان درج شده تنها مجاز به فروش بلیت هواپیما هستند بنابراین اگر تخلفی از سوی این دفاتر صورت گیرد به یقین با اخطار، تعلیق و لغو مجوز رو به رو خواهند شد.

وی در ادامه از مردم خواست بلیت هواپیما را از مراکز معتبر و مجاز تهیه تا با مشکل مواجه نشوند.

جعفرزاده همچنین اظهارداشت: دغدغه وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری سرویس دهی مناسب به مردم با لحاظ الزامات دقیق جهت حفظ ایمنی و استمرار این سرویس دهی هاست.

وی یادآورشد: برای حفظ این ظرفیت ها نباید نگاه یک جانبه به صنعت حمل و نقل هوایی کشور داشت.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی، سید وحید موسوی، حمید رضا کجوری، مهدی شیار و مطهره محرابی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • صنعت پتروشیمی برفراز قله درآمدهای غیرنفتی

  • بازسازی مناطق زلزله کرمانشاه درمراحل پایانی

  • طرح رتبه بندی معلمان اجرایی می شود

  • توافق برای استفاده از سیستم جایگزین سوئیفت

  • آلودگی تمامی گندم کشور منتفی است

  • پیشنهاد جایگزین برای حذف یارانه ثروتمندان

  • حذف یارانه پردرآمدها دغدغه جدی مجلس

  • توان بالقوه بازار نفت توان ایران است

  • مذاکره با آمریکا در هیچ موضوعی وجود ندارد

  • آمار رکود دوسوم صنایع کوچک صحت ندارد