صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران از صادرات چهار میلیارد دلاری صنایع کوچک طی دو سال گذشته در کشور خبر داد.

اصغر مصاحب درگفتگو با رادیو اقتصاد افزود: سازمان به دنبال اینکه صادرات صنایع کوچک و متوسط کشور روز به روز افزایش پیدا کند.

وی همچنین اظهارداشت: حمایت از کنسرسیوم های صادراتی و شرکت های مدیریت صادرات با همین هدف در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت: واقع مطلب اینکه اتفاق مزبور در تمامی کشورها اعم از نوظهور صنعتی و توسعه یافته در حوزه توسعه و نفوذ بازار صنایع کوچک و متوسط به عنوان یک استراتژی کلی پیگیری و نتیجه داده است.

وی افزود: جمهوری اسلامی هم باید از تجارب موفق و سازنده بین المللی به نحو احسن استفاده و به این سمت و سو حرکت کند.

مصاحب اظهارداشت: ناگفته نماند تاکنون 68 کنسرسیوم های صادراتی و 62 شرکت های مدیریت صادرات با حمایت سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی در کشور ایجاد شده است.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه هنوز برخی از شهرک های صنعتی در کشور به لحاظ امکانات زیرساختی دچار مشکل هستند، گفت: شهرک ها و نواحی صنعتی ایران از حیث تعداد در دنیا کم نظیر است.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران افزود: بطورکلی اشکالات زیرساختی با وجود این تعداد شهرک و نواحی صنعتی در کشور غیر قابل کتمان است.

وی اظهارداشت: نکته قابل توجهی که در این ارتباط وجود دارد اینکه در قانون چهارم و پنجم توسعه کشور آمده که دستگاه های خدمت رسان باید زیر ساخت های لازم از قبیل آب، برق، گاز و غیره را تا درب ورودی شهرک ها و نواحی صنعتی ارائه دهند اما تاکید برنامه ششم توسعه اینکه خدمات مزبور باید تا درب واحد تولیدی امتداد پیدا کند.

مصاحب تصریح کرد: هم اکنون 92 درصد تعداد صنایع کشور را صنایع کوچک و متوسط در برمی گیرد.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران گفت: بیش از 42 هزار واحد صنعتی اعم از کوچک و متوسط در این شهرک ها مستقر هستند.

وی افزود: اگر قرار براینکه چرخ صنعت بچرخد و رونق تولید اتفاق بیفتد سیاست گذاری در تمامی ارکان باید همسو باشد.

مصاحب در ادامه یادآورشد: برنامه ریزی ها و سیاست گذاری ها در کشور معطوف به اینکه کمبودها و نواقص شهرک ها و نواحی صنعتی هر روز نسبت به گذشته کم و کمتر شود تا تولید کنندگان با طیب خاطر به امر تولید بپردازند.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی، سید وحید موسوی، حمید رضا کجوری، مهدی شیار و مطهره مهرابی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تشکیل وزارت بازرگانی ضد اقتصاد مقاومتی

  • افت 10 درصدی تولید میادین نفتی کشور

  • اشتغال پایدار در سایه رونق تولید

  • کاهش قیمت خودرو ناشی از عوامل روانی

  • 70 درصد دانشجویان دریانوردی غیر بورسیه

  • فرار 100 هزار میلیارد تومانی مالیات در مشاغل

  • قطع وابستگی بودجه از نفت ضرورتی ملی

  • ثبات در بازار طلا و ارز

  • نرخ مشاور املاک تاثیری در بازار مسکن ندارد

  • تعیین نرخ مشاور املاک برپایه متراژ سابقه ندارد