صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی کشورگفت: ایران امروز در تولید لوازم خانگی صاحب سبک و پلتفرم است.

حمیدرضا غزنوی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: زیر ساخت های لازم برای تولید لوازم خانگی در کشور به خوبی فراهم است.

وی همچنین اظهارداشت: صنعت لوازم خانگی ایران مراحل مختلف تکنولوژی را پشت سر گذاشته و نزدیک به نوآوری است.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی گفت: دانش فنی این صنعت نه تنها به کشور منتقل شده بلکه امروز ایران در تولید لوازم خانگی صاحب سبک و پلتفرم است یعنی از طراحی محصول بر اساس نیاز مشتری ایرانی تا تمامی مراحل تولید در داخل انجام می شود.

وی افزود: محصولاتی که در بزرگترین هایپر استارهای دنیا قابل ارائه است خوشبختانه امروز نمونه ای از این محصولات در ایران بوسیله تولید کنندگان داخلی در حال تولید است.

غزنوی تصریح کرد: کالاهایی که هم اکنون در بازارکشورهای اروپایی و آمریکایی در حال عرضه است محصولات ایرانی با کیفیت قابل رقابت با این کالا ها امروز در کشور تولید و به بازار مصرف عرضه می شود.

وی در ادامه از وجود افزون بر یک هزار و 500 شرکت تولیدی لوازم خانگی در ایران خبرداد و گفت: این واحدها به شدت با همدیگر در ابعاد مختلف به خصوص کیفیت، قیمت و مواردی از این دست در حال رقابت هستند بنابراین برای ماندگاری و گرفتن سهم بیشتری از بازار ناگزیرند به سمت ارتقای کیفیت و کاهش قیمت تمام شده محصولات خود گام بردارند.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان لوازم خانگی افزود: بطورکلی در رابطه با کیفیت لوازم تولید داخلی می توان ادعا کرد امروز محصولاتی که در فروشگاه های زنجیره ای بزرگ آمریکایی و اروپایی عرضه می شود با همان کیفیت تولید کنندگان ایرانی در حال تولید محصول در کشور هستندالبته همه تولید کنندگان با این سبک و سیاق تولید نمی کنند به هرحال بازار لوازم خانگی یک بازار رقابتی است.

وی در ادامه یادآورشد: تنوع کیفیتی و قیمتی محصولات در بازار لوازم خانگی زیاد است مردم حق انتخاب دارند و می توانند از بین کیفیت های مختلف کالای مورد نظر خود را انتخاب کنند.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی، سید وحید موسوی، حمید رضا کجوری، مهدی شیار و مطهره محرابی» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تشکیل وزارت بازرگانی ضد اقتصاد مقاومتی

  • افت 10 درصدی تولید میادین نفتی کشور

  • اشتغال پایدار در سایه رونق تولید

  • کاهش قیمت خودرو ناشی از عوامل روانی

  • 70 درصد دانشجویان دریانوردی غیر بورسیه

  • فرار 100 هزار میلیارد تومانی مالیات در مشاغل

  • قطع وابستگی بودجه از نفت ضرورتی ملی

  • ثبات در بازار طلا و ارز

  • نرخ مشاور املاک تاثیری در بازار مسکن ندارد

  • تعیین نرخ مشاور املاک برپایه متراژ سابقه ندارد