صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

وزیر راه و شهرسازی از احداث 20 هزار کیلومتر آزادراه و بزرگراه در دوران پس از انقلاب در کشور خبرداد.

محمد اسلامی در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی افزود: راه ها شریان های اقتصادی در هرکشوری هستند.

وی همچنین اظهارداشت: متاسفانه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی عقب ماندگی قابل ملاحظه ای در این حوزه وجود داشت که خوشبختانه با تلاش ها و سرمایه گذاری های صورت گرفته در دوران پس از انقلاب طول آزادراه ها و بزرگراه های کشور به 20 هزار کیلومتر افزایش یافته است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: دستکم 10 هزار کیلومتر آزاد راه و بزرگراه باید طبق برنامه ششم و هفتم توسعه در کشور اجرا تا اتصال کریدورهای شمالی – جنوبی و به نوعی شرقی و غربی کشور به یکدیگر برقرار و به یک وضعیت تعریف شده و معینی دست یافت.

وی در ادامه به موضوع رفع یا کاهش نقاط حادثه خیز در ایران اشاره کرد و افزود: هم اکنون رفع یک هزار و 700 نقطه و مسیر حادثه خیز کشور در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.
اسلامی همچنین از بهره برداری پروژه راه آهن گیلان با حضور رئیس جمهور در آینده نزدیک خبرداد و اظهارداشت: همزمان با افتتاح پروژه مزبور کلنگ ادامه این مسیر تا آستارا نیز به زمین زده خواهد شد.

وی گفت: مهمترین اقدام این وزارتخانه در حوزه مسکن اینکه با نقش آفرینی خود مردم و سازندگان بتواند تولید مسکن را به یک جریان پایدار در کشور تبدیل کند به نحوی که مردم مطمئن باشند جریان تولید برقرار و در عین تعادل بین عرضه و تقاضای مسکن در جامعه محقق شود.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه افزود: تکمیل و تحویل 500 هزار واحد مسکن مهر در کنار احداث 400 هزار واحد مسکونی جدید برای تعدیل تقاضا و کنترل قیمت ها در سال های 98 و 99 از برنامه های مهم این وزارتخانه در حوزه مسکن است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به اینکه ملت ایران 40 سال پس از انقلاب عزت و سربلندی را تجربه کرده است، اظهارداشت: این کشور قبل از انقلاب بوسیله یک حکومت دست نشانده و تسلیم محض استکبار جهانی مدیریت می شد.

اسلامی گفت: تصمیمات توسعه ایی در کشور بر اساس برنامه های نجات برای بنگاه اقتصادی استکبار جهانی بود نه بر اساس نیازهای ملی !.

وی افزود: برنامه ریزی و توسعه در ایران امروز به برکت خون شهدا و استقلال طلبی براساس منافع ملی کشور صورت می گیرد.

وزیر راه و شهرسازی اظهارداشت: ملت ایران با فداکاری و جانفشانی جلوه ای از یک کشور مستقل را به دنیا نشان داد و امروز در پیشگاه جهانیان عزیز است.

وی به رادیو اقتصاد گفت: اکثر دولت ها و مردم کشورهای جهان خواهان و هوادار انقلاب اسلامی هستند.

اسلامی افزود: این عزت ملی مرهون استقلال طلبی، استکبار ستیزی، خون پاک شهیدان، اتکال به خداوند متعال، استقامت و فداکاری مردم و همینطور رهبری داهیانه امام راحل و مقام معظم رهبری بوده است.

وی به رادیو اقتصاد افزود: برای چهل ساله دوم انقلاب باید پر انرژی تر و جانانه تر گام های توسعه را رو به جلو برداشت و ضمن تمدن سازی یک جلوه از کیفیت زندگی و توسعه را در کشور محقق کرد.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی، سید وحید موسوی و حمید رضا کجوری» با هدف تحلیل و بررسی مهمترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • رشد بهره وری سال 96 نیروی کار در ایران صفر بود

  • مبارزه با فساد شالوده اصلی قانون اساسی است

  • سهم صنایع غذایی در اشتغالزایی بالاست

  • قرارگیری شاخص کل بورس بر مدار سراشیبی

  • بلیت های چارتری قیمت ها را افزایش نمی دهد

  • لزوم واگذاری شرکت های دولتی به بخش خصوصی

  • ضرورت ایجاد شفافیت اقتصادی در جامعه

  • آغاز عرضه میعانات گازی در بورس انرژی

  • اهتمام جدی وزیر راه و شهرسازی به حوزه مسکن

  • استفاده از ظرفیت مرزهای زمینی در شرایط تحریمی