صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 19:00 به مدت 60 دقیقه

مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: این سازمان مجری آموزش های مهارتی در حوزه های صنعت، خدمات و کشاورزی است.

علیرضا طاهرپور در برنامه «روی خط اقتصاد» رادیو اقتصاد افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای آموزش های مهارتی مرتبط را بصورت رایگان در سطح 600 مرکز آموزشی سراسر کشور ارائه می دهد.

وی همچنین اظهارداشت: علاوه بر این فعالیت های آموزشی مورد ارائه بصورت اقماری در خارج از مراکز را ساماندهی و اجرا می کند.

مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: متوسط طول دوره های آموزش فنی و حرفه ای 220 تا 230 ساعت است.

وی افزود: بطور متوسط یک دوره آموزشی در مجموعه سازمان فنی و حرفه ای دو تا دو ماه و نیم طول می کشدولی سیستم های آموزشی دیگری که در کشور وجود دارد فرد پس از گذراندن دوره های دو ساله، چهار ساله، شش ساله و حتی بیشتر شاید به مانند دوره های آموزش فنی و حرفه ای برای آنان امکان اشتغال وجود نداشته باشد.

طاهرپور در ادامه اظهارداشت: افراد زیر 15 سال و بالای 60 سال در زمره جمعیت آماده به کار یا سن کار نبوده بلکه گروه سنی بین 15 تا 60 سال در این حلقه قرار می گیرند.

وی به رادیو اقتصاد گفت: این جمعیت نیز به دو گروه فعال اقتصادی (شاغل و بیکار) و غیر فعال اقتصادی (محصل، دانشجو، خانه دارو ...) تقسیم می شوند.

مدیرکل دفتر نظارت، بهسازی و هدایت شغلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: اشتغال یک پدیده چند وجهی بوده و عوامل زیادی منجمله آموزش در این بحث دخیل است.

وی افزود: سازمان علی رغم محدودیت منابع مالی تمامی هم و غم خود را به ارائه آموزش های استاندارد، با کیفیت و به روز معطوف کرده تا متقاضیان دوره های آموزش مهارتی با آمادگی کافی وارد بازار کار شوند.

طاهرپور یادآورشد: برای دستیابی به این هدف مهم بسترها و امکانات لازم از حیث تامین مربی کارآمد، ابزار و تجهیزات مناسب، مواد مصرفی مرغوب و مواردی از این دست به خوبی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور فراهم شده است.

برنامه «روی خط اقتصاد» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 19 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و حسن سعید کلاهی» با هدف تحلیل و بررسی مهم‌ترین خبرهای اقتصادی ایران و جهان به منظور اطلاع رسانی و آگاه کردن مخاطبان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 مگاهرتز قرار می‌گیرد وعلاقه مندان می‌توانند برای دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • پرداخت حقوق کارگران هفت تپه تا24 ساعت دیگر

  • شاخص بورس بر مدار نزولی

  • وضع عوارض صادراتی برای کنترل ارزان فروشی

  • بخش خصوصی نیاز به حمایت دولت ها دارد

  • سهم 2 میلیاردی تجارت کشاورزی ایران با اروپا

  • توسعه طرح های پالایشگاهی در کشور ضرورت دارد

  • صادرات گاز ایران ناچیز است

  • کاهش فساد اداری در گرو شایسته سالاری

  • لزوم اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه املاک

  • سرمایه گذاران سهام بخرند