صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 17:00 به مدت 90 دقیقه

یک کارشناس اقتصادی گفت: ابلاغ سیاست های 24 گانه اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری در راستای بهبود عملکرد اقتصادی ایران بوده است.

«حجت الله عبدالملکی» در مصاحبه با رادیو اقتصاد اجرای اقتصاد مقاومتی را از جمله راهکار های موثر برای خروج از وضعیت فعلی اقتصاد کشور دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی، اقتصادیست که در شرایط دشواری، تهدید و دشمنی بتواند به اهداف خود دست یابد.

وی همچنین دستیابی به رفاه عمومی، استقلال و پیشرفت اقتصادی را از اهداف اصلی مانیفست اقتصادی انقلاب اسلامی برشمرد و اظهارداشت: استقلال اقتصادی به معنای عدم تعامل با جهان نیست بلکه اقتصادیست که از موضع قدرت با اقتصاد جهانی مواجه می شود.

این کارشناس اقتصادی با بیان اینکه رفاه عمومی از دیگر اهداف اقتصاد انقلابی است، گفت: رفاه عمومی یعنی همه در رفاه زندگی کنند، شغل داشته باشند و تولید و کسب و کار رونق پیدا کند.

وی در ادامه به پیشرفت اقتصادی نیز اشاره کرد و افزود: پیشرفت اقتصادی یک نماد بیرونی است یعنی اقتصاد به نحوی ساخته شود تا هر کسی از هر جایگاهی که نگاه کند معجزه اسلامی تمدن اسلامی را به رخ همگان بکشد.

عبدالملکی بااشاره به این جمله که ایران در دستیابی به سه هدف اصلی اقتصاد انقلابی پیشرفت‌های زیادی داشته است، اظهارداشت: این دستاوردها رضایت بخش نیست بلکه باید اقدامات جدی تری در این حوزه ها انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه با بخشنامه های فرمایشی ساختار اقتصاد کشور هیچ وقت مقاوم نخواهد شد، گفت: لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی عزم و اراده دستگاه های متولی و مشارکت جدی تمامی آحاد مردم در این عرصه است.

این استاد دانشگاه با اظهار اینکه اقتصاد مقاومتی می کوشد با تکیه بر ظرفیت های مادی و انسانی داخلی اقتصاد مملکت را در برابر ضربات دشمنان ایمن سازد، افزود: این اقتصاد راهکاری عملی و همه جانبه برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم است.

وی یادآورشد: بدون شک تمرکز بر فعالیت ها و زنجیره های اقتصادی مزیت دار، احیای تولید داخلی، دانش بنیان شدن بخش های مهم و حساس اقتصادی، مبارزه جدی با فساد، ویژه خواری و قاچاق، ارتقای بهره وری انرژی، نگاه ویژه به صنایع متوسط و کوچک همه وهمه در تحقق اقتصاد مقاومتی نقش آفرین هستند.

برنامه "نود و هشتی ها" کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی مهدی شیار شنبه تا پنجشنبه ساعت 17 به مدت 85 دقیقه از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • اقدامات لازم جهت تکمیل ظرفیت صنایع نساجی و پوشاک

  • تراکم فروشی فی نفسه اشکالی ندارد

  • دلیل واقعی افزایش قیمت خشکبار

  • تاثیر پذیری قیمت کالاها و خدمات از نرخ ارز

  • نقش تراکم فروشی در کسب درآمد شهرداری ها

  • حاشیه نشینی خاستگاه آسیب های اجتماعی

  • بررسی دستورالعمل رصد کالا در زنجیره تجاری

  • بررسی قیمتی بازار لوازم خانگی داخلی و خارجی

  • راهکارهای مناسب جهت جلوگیری از مهاجرت به کلانشهرها

  • تورم مزمن چالش بزرگ اقتصاد ایران