صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 17:00 به مدت 90 دقیقه

مدیر اندیشگاه توسعه منطقه ای فناوران گفت: پیروزی در جنگ اقتصادی مستلزم مدیریت صحیح و همه جانبه نگر است.

روح الله ایزدخواه در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: از مصادیق جنگ اقتصادی اینکه مسئولان کشور از منابع مادی و معنوی موجود غفلت و جهت رفع مشکلات جامعه منتظر و متوسل به خارج از مرزها باشد.

وی ادامه داد: فضای برنامه ریزی و مدیریت اقتصادی کشور امروز به نوعی دچار گیجی، آشفتگی و در عین حال تدبیر از دست برخی مسئولان خارج شده است.

مدیر اندیشگاه توسعه منطقه ای فناوران گفت: شوربختانه منابع عظیمی که در حوزه تولید، نیروی انسانی، مالی و غیره در مملکت وجود دارد این منابع به نحو احسن بکار گرفته نمی شود.

وی افزود: مسئولان کشور امروز برای رفع مشکلات جامعه به بیرون مرزها چشم دوخته اند این در حالیکه همه واقفند که برای دستیابی به رشد و تعالی باید به ظرفیت های داخلی تکیه کرد.

ایزدخواه تصریح کرد: فضای مدیریت اقتصادی کشور امروز به شدت دچار غفلت، آشفتگی و سراسیمه گی است.

وی گفت: برای پیروزی در جنگ اقتصادی نخست باید یک فرماندهی درست و مدیریت صحیح بر فضای اقتصادی مملکت حاکم شود.

مدیر اندیشگاه توسعه منطقه ای فناوران افزود: جدا از بحث فرماندهی برای سربلند بیرون آمدن از جنگ تمام عیار اقتصادی باید به منابع، ظرفیت ها و توان های داخلی تکیه کرد.

وی اذعان داشت: برای اشتغال، تولید، رهایی از خام فروشی، نجات کشور از اقتصاد بانک زده موجود و بسیاری موارد دیگر باید منابع موجود داخلی را احیا و تسهیل کرد.

ایزدخواه در ادامه یادآورشد: اگر منابع به سمتی رفته برای مثال سوداگری یا سفته بازی را در اقتصاد دامن زده این منابع باید به ریل اصلی خود بازگردد وگرنه کشور هیچ کم و کسری در حوزه اقتصاد ندارد.

برنامه «نود و هشتی ها» کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی «مهرگان سوادکوهی و مهدی شیار» از شنبه تا پنجشنبه ساعت 17 به مدت 90 دقیقه با هدف اطلاع رسانی درباره موضوعات اقتصادی با جلب مشارکت و تعامل مخاطبان و ارتقای فرهنگ اقتصادی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و ترویج سبک زندگی اسلامی - ایرانی از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تفاوت مدیران با انگیزه و فاقد انگیزه در عملکرد و تصمیم گیری

  • آموزش و پرورش پیشگام در حوزه کارآفرینی

  • توسعه کارآفرینی در پرتو آموزش و پرورش

  • نقش و سهم دولت ها در تخصیص تسهیلات و هزینه های ساخت و خرید مسکن به متقاضیان

  • تعلل دولت در اعلام نرخ خرید تضمینی کشاورزی

  • جایگاه آموزش و پرورش رسمی در آموزش و ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی در جهان

  • حمایت های اقتصادی مورد نیاز کشاورزان

  • طول عمر مشاغل در ایران کوتاه است

  • معرفی طرح ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و ویژگی ها و اهداف آن

  • بررسی آثار مخرب و اقتصادی سیلاب های اخیر شمال کشور