روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 07:05 به مدت 85 دقیقه

دكتر منصور حكیم الهی: سرپرست دانشكده علوم و فنون دانشگاه بین‌المللی اهل‌بیت (ع) از افتتاح نخستین مركز نوآوری بین‌المللی كشور خبر داد.

دكتر منصور حكیم الهی سرپرست دانشكده علوم و فنون دانشگاه بین‌المللی اهل‌بیت علیهم‌السلام از افتتاح نخستین مركز نوآوری بین‌المللی یاس كشور خبر داد.

1400/04/23
|
08:38

به گزارش رادیو اقتصاد؛ دكتر منصور حكیم الهی سرپرست دانشكده علوم و فنون دانشگاه بین‌المللی اهل‌ بیت علیهم‌السلام در برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از افتتاح نخستین مركز نوآوری بین‌المللی كشور خبر داد و گفت: در بسیاری از كشور های دنیا دیپلماسی فرهنكی، علمی وجود دارد.

در این جارچوب دانشجویان كه در آن كشور تحصیل می كنند احساس تعلق خاصی به محل تحصیل پیدا می كنند و این قاعده در كشور ما نیز وجود داشته است و نقش دانشگاه اهل بیت(ع) در پیشبرد دیپلماسی علمی بسیار حائز اهمیت است.

وی افزود: من 20 سال پیش در كشوری مشغول تحصیل بودم و همچنان در تعامل هستیم و ایمیل از آنطرف دارم و ضرورت فراهم كردن زیست‌ بوم تعامل دانشگاه با جامعه وجود دارد و بستگی به كشور میزبان دارد و فعالیت مهم دانشگاه اهل بیت(ع) در حوزه برون‌مرزی است و نقش ارزنده‌ای در دیپلماسی علمی نظام ایفا می‌كند.

حكیم الهی اضافه كرد: در كشور ایران و در حال حاضر 100 هزار دانشجوی خارجی داریم كه مشغول تحصیل هستند كه از این تعداد 30 هزار نفر از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فتاوری و به همین تعداد از سوی وزارت بهداشت و 20 هزار نفر از سوی دانشگاه آزاد اسلامی و ضمن آنكه 20 هزار نفر هم از سوی مراكز حوزوی در رشته های مختلف مشول تحصیل هستند.

وی افزود: این مركز با هدف حمایت از اكوسیستم كارآفرینی، تسهیل فرآیند تجاری‌سازی ایده‌های دانش‌بنیان، ایجاد اشتغال و توانمندسازی دانشجویان مسلمان در اقتصاد دانش‌بنیان تأسیس شده‌ است و در درجه اول امكان برقراری ارتباطات گسترده با مراكز آموزشی و پژوهشی جهان اسلام و جذب دانشجویان مستعد و توانمند مسلمان در سراسر جهان را دارد.

وجه دوم این دانشگاه در حوزه تعلیم و تربیت مسلمانان با گرایش به اهل بیت(ع) است و از جمله وظایف ما تعلیم جوانانی است كه جذب این مركز شده‌اند.

او سومین وجه دانشگاه بین‌المللی اهل بیت (ع) را جامع بودن آن دانست و گفت: از علوم مهندسی تا رشته‌های مختلف علوم انسانی در این دانشگاه تدریس می‌شود.

دكتر منصور حكیم الهی سرپرست دانشكده علوم و فنون دانشگاه بین‌المللی اهل‌بیت علیهم‌السلام در پایان گفت: با وجود این تعداد دانشجویان كه ناخودآگاه پس از بازگشت به كشورشان یك تعلق خاطری را پیدا خواهند كرد كه باز بستگی به رفتار كشور میزبان دارد.

البته این دانشجویان با آشنایی با استارت آپ های مجود بیش از 1000 محصول قابل صادرات برای خودشان شغلی را هم فراهم كرده اند و آخرین نقطه قوت این دانشگاه قداست آن و تزئین دانشگاه به نام مقدس اهل بیت(ع) است.

دسترسی سریع
روز از نو