روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 07:05 به مدت 85 دقیقه

پور عباسی در گفتگو با رادیو اقتصاد: وام گیرندگان صندوق كار آفرینی افراد صادقی هستند

دبیر كمیته پژوهش صندوق كار آفرینی امید در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد گفت: وام گیرندگان این صندوق افراد بسیار صادق و شریفی هستند.

1396/03/08
|
08:12

«سید حسام الدین پور عباسی» ضمن اشاره به اینكه پول صندوق كار آفرینی امید ارزان قیمت و از محل بیت المال است، افزود: این صندوق در راستای دستیابی به اهداف دولت خدمتگزار و ماموریت خود اقدام به اعطای تسهیلات قرض الحسنه اشتغال می كند.

وی همچنین با بیان اینكه در حال حاضر مجموع مطالبات معوق صندوق كار آفرینی امید كمتر از شش درصد است، اظهارداشت: طولانی مدت بودن دوره باز پرداخت اقساط، كارمزد چهاردرصدی، دوره تنفس بین دو تا شش ماهه، اعطای تسهیلات تكمیلی، ارائه خدمات مشاوره ای همه و همه از مزایای مهم این صندوق است.

دبیر كمیته پژوهش صندوق كار آفرینی امید با بیان اینكه صندوق مزبور حامی كسب و كارهای خرد و كوچك است، گفت: با توجه به وضعیت كنونی اقتصاد كشور توجه به كسب و كارهای خانگی و خرد از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی در ادامه به طرح بخشش دیركرد تسهیلات صندوق كارآفرینی امید اشاره كرد و افزود: همزمان با ابلاغ بخشنامه بانك مركزی به بانك ها و اجازه نامه ای صادره مبنی بر بخشش جرائم دیركرد مشروط به پرداخت اصل تسهیلات، صندوق مزبور نیز هم راستا با شبكه بانكی كشور این موضوع را در دستور كار خود قرار داده است.

پور عباسی با بیان اینكه وام گیرندگان صندوق كار آفرینی امید اغلب از طبقات آسیب پذیر جامعه و فاقد بانك پذیری بالا هستند، اظهارداشت: بعلاوه این افراد توان ارائه تضمین های رسمی مورد انتظار بانك ها را ندارند بنابراین صندوق تسهیلات حمایتی به این دسته از متقاضیان پرداخت می كند.

وی همچنین از تمدید طرح بخشش جریمه شش درصدی وجه التزام بازپرداخت تسهیلات صندوق تا 31 تیرماه سال جاری خبرداد و یادآورشد: این طرح مشمول كسانی می شود كه اصل تسهیلات را بطور كامل پرداخت كنند.

برنامه «روی خط بازار» كاری از گروه كشاورزی شبكه رادیویی اقتصاد است كه از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 11 به مدت 55 دقیقه با هدف ارائه یك تصویر بزرگتر و كاملتر و قابل درك از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو اقتصاد مراجعه كنند.

دسترسی سریع
روز از نو