صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 110 دقیقه

کبری رفیعی گفت: ارومیه با دمای 11 درجه زیر صفر سردترین شهر کشور اعلام شد.

به گزارش رادیو اقتصاد کبری رفیعی کارشناس هواشناسی در گفتگو با برنامه روز از نو گفت: شهر های تبریز با دمای 9 درجه زیر صفر، مشهد 8 درجه زیر صفر ، بیرجند، بجنورد، اردبیل و شهر کرد 6 درجه زیر صفر به عنوان سردترین شهرهای کشور اعلام شدند.

وی افزود: طبق گزارش ایستگاههای هواشناسی طی 24 ساعت آینده در غرب کشور، جنوب غرب، جنوب، دامنه های زاگرس و سواحل دریای خزر آسمان بارانی خواهد بود که در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش ها به صورت برف می باشد.

کارشناس هواشناسی گفت: چهار شنبه در سواحل دریای خزر و بخش های جنوبی استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان بارش ها به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: روز پنج شنبه با توجه به تقویت سامانه بارشی، در سواحل دریای خزر بارش های رگباری باران و گاهی بارش برف پیش بینی می شود.

کبری رفیعی افزود: در استان های خراسان شمالی و خراسان رضوی نیز در روز پنج شنبه شاهد بارش باران و برف بصورت پراکنده خواهیم بود.

وی از جوی آرام در بیشتر مناطق کشور در روز جمعه خبر داد.

کارشناس هواشناسی افزود: روز شنبه با ورود سامانه جدید بارشی از سمت غرب کشور، نوار غربی تحت تاثیر این سامانه قرار گرفته و آسمانی بارانی و برفی خواهد داشت.

وی گفت: طی 3 روز آینده برای مناطق جنوب شرق، شرق و جنوب غرب کشور بارش های پراکنده به همراه رعد و برق پیش بینی می شود.

رفیعی افزود: امروز خلیج فارس و فردا دریای عمان مواج و متلاطم خواهند بود که لازم است صیادان و قایق های تفریحی و سبک تمهیدات لازم را در این خصوص بکار برند.

وی آسمان تهران را برای امروز صاف تا کمی ابری به همراه غبار محلی اعلام کرد و ادامه داد: از بعدظهر امروز در تهران شاهد وزش باد خواهیم بود.

کارشناس هواشناسی حداکثر دمای تهران را 8 درجه و حداقل دما را در ایستگاه مهرآباد 1 درجه بالای صفر اعلام کرد.

برنامه «روز از نو» کاری از گروه کشاورزی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 6:30 به مدت 110 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه» با هدف فراهم ساختن لحظات شاد و مفرح صبحگاهی توام با افزایش سطح آگاهی اقتصادی شنوندگان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • کاهش محسوس دما در اکثر مناطق کشور

  • کاهش دما در اکثر شهرهای کشور

  • ایران رنگ برف به خود گرفت

  • عرضه کم موجب گرانی اخیر برخی از میوه هاست

  • احتمال لغزندگی در جاده های شمال غرب

  • احتمال سیلاب برای جنوب شرق کشور

  • خنثی سازی تحریم بیمه با اتکا بر مردم

  • پخش مستقیم مراسم وداع با پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

  • سردار سلیمانی نقشه ایجاد خاور میانه بزرگ را در هم کوبید

  • عواقب رفتار مزدورانه آمریکا در خاورمیانه