صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 110 دقیقه

کارشناس هواشناسی از آغاز بارش های جدید در کشور خبر داد.

به گزارش رادیو اقتصاد مهندس نقشینه کارشناس هواشناسی در برنامه روز از نو گفت: از امروز سامانه بارشی در نوار غربی کشور فعال که به تدریج به دامنه های جنوبی البرز کشیده می شود که این پدیده موجب بارش در استان های قزوین، البرز و تهران در بعد ظهر امروز خواهد شد.

وی ادامه داد: در مرکز جنوب کشور نیز بارش های پراکنده پیش بینی می شود که این بارش ها همراه وزش باد و رعد و برق خواهد بود.

کارشناس هواشناسی از شمالی شدن جریانات در استان های سواحل خزر خبر داد و گفت: بارش ها در سواحل خزر آغاز شده و از ظهر امروز تا ظهر فردا دریا مواج و متلاطم است.

وی ادامه داد : طبق نقشه های هواشناسی امروز در شهرهای کردستان، ایلام، لرستان و شمال خوزستان باران شدید پیش بینی می شود که تا صبح فردا تدوام خواهد داشت.

نقشینه افزود: در مناطق غربی و دامنه های جنوبی البرز در استان سمنان بارش پراکنده پیش بینی می شود و در دو روز آینده در ارتفاعات زاگرس مرکزی و البرز مرکزی بارش ها بصورت برف خواهد بود.

وی برای فردا در استان های چهارمحال بختیاری، کهگلویه و بویر احمد ، فارس، شرق خوزستان و شمال بوشهر بارش های پراکنده پیش بینی کرد.

نقشینه ادامه داد: به تدریج از فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی کاسته و سه شنبه به تدریج این سامانه از شرق کشور خارج خواهد شد و روز چهارشبنه بارش ها در کشور به خصوص در شمال شرق، جنوب غرب و سواحل خلیج فارس و استان های بوشهر و خوزستان به صورت پراکنده خواهد بود.

وی ادامه افزود: از روز چهارشنبه افزایش دما برای استان های سواحل خزر پیش بینی می شود و از اواخر روز چهار شنبه با وزش بادهای شمالی، با افزایش ابر و بارش باران روبرو می شویم که این بارش ها به دامنه های جنوبی البرز نیز کشیده خواهد شد.

کارشناس هواشناسی از بارش باران برای بعدظهر امروز در پایتخت خبر داد و گفت: امروز بارش های پراکنده ای در تهران خواهیم داشت و فردا نیز این شهر بارانی و روز پنج شنبه نیز شاهد برف و بران خواهیم بود.

وی بیشینه دمای تهران را امروز 13 درجه و فردا 11 درجه اعلام کرد و گفت: روز پنج شنبه کمینه به 2 درجه خواهد رسید.

برنامه «روز از نو» کاری از گروه اقتصاد و جامعه رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 6:30 به مدت 110 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه» با هدف فراهم ساختن لحظات شاد و مفرح صبحگاهی توام با افزایش سطح آگاهی اقتصادی شنوندگان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • هوای پایتخت برای تمام گروه ها ناسالم است

  • کمبود سردخانه محصولات کشاورزی را زمین گیر کرده است

  • دولت مالیات کارت های اجاره ای را دریافت کند

  • افزایش غلظت آلاینده ها در شهر های صنعتی

  • ورود سامانه بارشی جدید از روز جمعه

  • کاهش قیمت گوجه فرنگی از 25 آذر

  • تداوم بارش های باران در خلیج فارس

  • همدان سردترین شهر کشور

  • روزهای سرد در انتظار تهرانی ها

  • عبور امواج بارندگی از آسمان کشور در هفته جاری