صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 110 دقیقه

سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت های معیشتی از الویت بندی خانواده های یارانه بگیر در طرح حمایت معیشتی خبر داد.

به گزارش رادیو اقتصاد حسین میرزایی در گفتگو با برنامه روز از نو گفت: مجموعا" 76 میلیون نفر در کشور یارانه بگیر هستند که ما می بایست 16 میلیون نفر را انتخاب کنیم.

وی افزود: 8 میلیون از جمعیت کشور یارانه دریافت نکردند و 16 میلیون نیز مشمول طرح یارانه نیستند که در مجموع 25 میلیون نفر از دریافت طرح معیشتی حذف شدند.

سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت های معیشتی افزود: در این طرح افرادی با مشاغل خاص همچون پزشکان، اعضای هیات علمی، قضات و و کلا و کارمندان و مدیران ارشد دولتی حذف شدند که در صورت درخواست رسیدگی مجدد نیز به دلیل دریافتی های بالای درآمدی از این طرح بهره مند نخواهند شد.

وی در خصوص اقدامات شناسایی افراد مشمول و غیر مشمول دریافت این طرح گفت: مکانیزم شناسایی و راستی آزمایی اطلاعات افراد بر مبنای کد ملی طراحی شده است که تمامی دارایی ها ی افراد همچون املاک و مستغلات، خودرو و دارایی بانکی در سیستم کد ملی لحاظ شده است.

حسین میرزایی در خصوص این سوال که نداشتن خانه شرط دریافت طرح معیشتی هستند، توضیح داد: گاهی برخی از مستاجران با اجاره بهای 40 میلیونی مبادرت به اجاره منزل در مناطق شمالی شهر می نمایند بنابراین نداشتن املاک از شروط دریافت طرح معیشتی نمی شود.

وی در خصوص شکایت برخی از متقاضیان مبنی بر خرابی سامانه ثبت نام طرح دریافت حمایت های معیشتی گفت: در روز نخست به دلیل اختلال در سامانه پیامکی همراه اول سایت با مشکل روبرو شد حال اینکه تعداد ثبت نام کنندگان از طریق شرکت رایتل و ایرانسل به 1500 کد ملی رسید.

وی ادامه داد: تاکنون 5/4 میلیون سرپرست خانوار در این طرح ثبت نام نموده اند.

میرزایی خاطر نشان کرد: تمامی افرادی که ثبت نام نموده اند از طریق پیامک باخورد وضعیت خود را دریافت می نمایند.

سخنگوی ستاد شناسایی طرح حمایت های معیشتی متذکر شد: 60 میلیون نفر از 80 میلیون نفر جمعیت به ترتیب الویت مشمول دریافت طرح حمایت های معیشتی خواهند شد.

برنامه «روز از نو» کاری از گروه اقتصاد و جامعه رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 6:30 به مدت 110 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه» با هدف فراهم ساختن لحظات شاد و مفرح صبحگاهی توام با افزایش سطح آگاهی اقتصادی شنوندگان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • کاهش محسوس دما در اکثر مناطق کشور

  • کاهش دما در اکثر شهرهای کشور

  • ایران رنگ برف به خود گرفت

  • عرضه کم موجب گرانی اخیر برخی از میوه هاست

  • ارومیه سردترین مرکز استان در کشور

  • احتمال لغزندگی در جاده های شمال غرب

  • احتمال سیلاب برای جنوب شرق کشور

  • خنثی سازی تحریم بیمه با اتکا بر مردم

  • پخش مستقیم مراسم وداع با پیکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

  • سردار سلیمانی نقشه ایجاد خاور میانه بزرگ را در هم کوبید