صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

یک فعال در حوزه تولید سیم و کابل از استان کردستان گفت: تولیدکنندگان برای موفقیت در بازار های صادراتی باید به بحث امکان سنجی بازار هدف و استفاده از تکنولوژی های جدید برای تولید محصولات با کیفیت و قیمت رقابتی بسیار توجه داشته باشند.

شاهو اخگر در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد افزود: جدا از این دولت باید بسترهای لازم برای تولید را در جامعه به بهترین وجه ممکن فراهم تا تولیدکنندگان بتوانند با طیب خاطر محصولات با کیفیت بالا و قیمت رقابتی تولید و به بازارهای مصرف داخلی و خارجی عرضه کنند.

وی همچنین اظهارداشت: دولت در بحث تقویت تولید داخلی به خصوص صادرات محور باید به مسئله تامین مواد اولیه به قیمت مناسب، اعطای تسهیلات ارزان قیمت، کاهش هزینه های تامین مالی بنگاه ها و در یک کلام اصلاح و بهبودبخشی به فضای کسب و کار در جامعه توجه جدی داشته باشد.

این کار آفرین کردستانی گفت: بدون شک با تولید محصولات کیفی و رقابت پذیر مردم نیز روی خوش به مصرف کالاهای ایرانی نشان خواهند دادبنابراین هرچقدر مردم به مصرف کالاهای ساخت داخل ترغیب و تشوق شوند به همان نسبت و حتی بیشتر اشتغال افزایی، پویایی تولید، رشد اقتصادی و مصادیقی از این نوع در جامعه ارتقا پیدا می کند.

وی همچنین در خصوص تحریم ها و محدودیت ها ی بین المللی علیه جمهوری اسلامی نیز به رادیو اقتصاد توضیح داد: تحریم ها هم فرصت و هم تهدید برای کشور محسوب می شود.

اخگر اظهارداشت: تحریم ها زمانی در مملکت می تواند به فرصت تبدیل شود که مسئولان از تصمیمات خلق الساعه به شدت پرهیز و در عین حال سیاست گذاری و برنامه ریزی درستی در حوزه های اقتصادی اعمال کنند.

وی ادامه داد: ایران با توجه به داشتن نیروی کار ارزان، مواد اولیه فراوان و دیگر امکانات مورد نیاز تولید می تواند در بسیاری از حوزه های کسب و کار حرف زیادی برای گفتن در سطح بازارهای بین المللی داشته باشد.

این فعال در حوزه صنعت سیم و کابل به رادیو اقتصاد یادآورشد: برای تبدیل فرصت های بالقوه به بالفعل در کشور باید شرایط کسب و کار به نحو احسن در جامعه فراهم باشد که متاسفانه در حال حاضر چنین نیست!.

برنامه «روز از نو» کاری از گروه کشاورزی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه و مهدی شیار» با هدف فراهم ساختن لحظات شاد و مفرح صبحگاهی توام با افزایش سطح آگاهی اقتصادی شنوندگان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • آجیل و خشکبار 10 درصد ارزان شد

  • حمایت از تولید داخلی با مصرف کالای ایرانی

  • لزوم حمایت از کارآفرینان برتر

  • ضریب نفوذ بیمه در ایران 2.3 درصد است

  • معلولان دارای استعدادهای ارزنده ای هستند

  • رویکرد علمی رمز موفقیت در کسب و کارها

  • نانوایی های متخلف 11 میلیارد ریال جریمه شدند

  • همخوانی وزن کالا با اطلاعات روی بسته بندی

  • 950 هزار راننده مشمول قانون تامین اجتماعی

  • تنها افراد فاقد کارت سوخت ثبت نام کنند