صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 06:30 به مدت 85 دقیقه

یک فعال در حوزه صنعت پوشاک گفت: تولیدکنندگان داخلی امروز در تهیه مواد اولیه با تنگناهای شدیدی مواجه هستند.

محمود ضرابی در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد از مسئولان اقتصادی کشور خواست دستور العمل های دست و پاگیر را کنار بگذارند و اجازه دهند تولیدکنندگان با ارز چهار هزار و 200 تومانی بتوانند مواد اولیه مورد نیاز خود را تهیه و تامین کنند.

وی همچنین اظهارداشت: تهیه مواد اولیه با ارز چهار هزار و 200 تومانی در حال حاضر برای تولیدکنندگان به راحتی امکان پذیر نیست و واحدهای تولیدی در تهیه این مواد به شدت در مضیقه هستند.

این فعال در حوزه صنعت پوشاک ضمن پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه برای تولید پوشاک با کیفیت و رقابت با محصولات خارجی چه باید کرد، گفت: استفاد از مواد اولیه مرغوب و نوع رنگ بندی در تولید پوشاک بسیار حائز اهمیت است.

وی در ادامه با بیان اینکه مردم امروز بیشتر به دنبال کالاهای با کیفیت هستند، افزود: رنگ بندی و بسته بندی مناسب کالا امروز برای مشتریان خیلی مهم است که تولیدکنندگان باید به این موارد توجه جدی داشته باشند.

ضرابی بیان داشت: برندهای خارجی که در ایران شعبه دارند به واحدهای تولیدی داخلی سفارش کار می دهند چرا تولیدکنندگان ایرانی همواره محصولات با کیفیت و مرغوب بصورت حرفه ای و با ماشین آلات روز دنیا تولید و به بازار مصرف عرضه می کنند.

وی به رادیو اقتصاد گفت: کالای ایرانی با کیفیت قدرت رقابت با نمونه های خارجی را دارد از اینرو می طلبد مسئولان برای شکوفایی هرچه بیشتر تولیدات داخلی دست صنعتگران و کارآفرینان داخلی را به گرمی بفشارند.

این فعال در حوزه صنعت پوشاک افزود: تولیدکنندگان پوشاک ایرانی امروز با چالش های فراوانی در حوزه های مختلف از قبیل نرخ سودبالای بانکی، مالیات، تامین اجتماعی، بیمه، تامین مواد اولیه مرغوب، انتقال تکنولوژی، نرخ ارز و بسیاری موارد دیگر مواجه هستند.

وی تصریح کرد: مردم همواره از کالاهای با کیفیت ایرانی حمایت می کنند و شکی در این قضیه نیست چرا که همه می دانند حمایت از کالای ایرانی موجب اشتغال افزایی، کاهش نرخ بیکاری، پویایی تولید، رشد اقتصادی، رفاه عمومی، رونق صادرات و ارزآوری در کشور می شود.

ضرابی اذعان داشت: بسترهای تولید باید به نحوی در کشور فراهم شود که تولیدکنندگان داخلی بتواند کالاهای با کیفیت و قیمت مناسب را در اختیار مردم قرار دهند.

وی در ادامه یادآورشد: صنعتگران داخلی امروز با تحمل فشار و سختی های بسیار زیاد در صحنه تولیدحضور جدی دارند از اینرو ضرورت ایجاب می کند دولتمردان برای همواره کردن مسیر تولید و رفع مشکلات تولیدکنندگان از هیچ تلاشی دریغ نکرده و از آنان به معنای واقعی حمایت کنند.

برنامه «روز از نو» کاری از گروه کشاورزی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 6.30 به مدت 85 دقیقه به تهیه کنندگی «لیلا امیدیگانه و مهدی شیار» با هدف فراهم ساختن لحظات شاد و مفرح صبحگاهی توام با افزایش سطح آگاهی اقتصادی شنوندگان بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • اهمیت شناخت دوره مناسب برای توسعه کسب و کار

  • تامین مواد اولیه مشکل بزرگ تولیدکنندگان

  • رابطه مهارت و دوره های آکادمیک

  • اهمیت آموزش برای تمام افراد

  • اهمیت مهارت آموزی قبل از شروع به کسب وکار

  • آغاز دوره 18 مسابقات ملی مهارت از فردا

  • رابطه استعداد و مهارت آموزی در موفقیت کسب و کار

  • ارزیابی کیفی موفقیت

  • بازار سرمایه همچنان درگیر نرخ گذاری ارز

  • ویژگی آدم های موفق