روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 06:30 به مدت 110 دقیقه

رامین پاشایی: معاون اجتماعی پلیس فنا ناجا از روش های جدید و كلاهبرداری با ترفند فروش بلیط ارزان تورهای مسافرتی خبر داد

پاشایی گفت: اخیرا كلاهبرداران با توجه به نزدیك بودن ایام نوروز و آغاز مسافرت شهروندان در این ایام، مجرمان سایبری با تبلیغ دروغین تورهای داخلی و خارجی به دنبال كلاهبرداری از شهروندان هستند.

1400/12/28
|
09:39
|

به گزارش رادیو اقتصاد؛ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در گفتگو با برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از روش های جدید و كلاهبرداری با ترفند فروش بلیط ارزان تورهای مسافرتی خبر داد و گفت: یكی از شگردهای كلاهبرداری افراد سودجو تبلیغات جذاب در فضای مجازی و ثبت‌نام تورهای مسافرتی باقیمت‌های فریب‌دهنده می باشد و در موارد متعددی شهروندان تحت تأثیر این تبلیغ‌ها قرارگرفته و مبالغ هنگفتی را به جهت خرید بلیط و رزرو هتل در اختیار این افراد سودجو قرار می‌دهند.

وی افزود: یكی دیگر از شگردهای كلاهبرداران سایبری در این ایام طراحی درگاه های فیشینگ می باشد به این صورت كه شهروندانی كه برای مسافرت اقدام به خرید بلیط از سایت های غیر معتبر نموده را به درگاه‌های جعلی هدایت كرده و اطلاعات بانكی آنها را به سرقت می‌برند.

این مقام سایبری به شهروندان توصیه كرد: شهروندان در خرید بلیط و رزرو تورهای مسافرتی دقت لازم را به عمل‌آورده و به سایت‌های معتبر دارای نماد اعتماد الكترونیك مراجعه نمایند و از قرار دادن اطلاعات شخصی و بانكی خود در سایت‌های نامعتبر خودداری كنند.

پاشایی در خصوص كلاهبرداری با ترفند فروش بلیط تورهای مسافرتی به شهروندان هشدار داد و افزود: این موارد از پرونده ها و شكایت های قضایی است كه هموطنان داشته اند و بلیطی تهیه كرده اند كه جعلی بوده و برای یك ساعت و یا یك روز به چند نفر یك محل را فروخته اند.

او ادامه داد در گزارشاتی در یكی از استان های شمالی یك اقامتگاه در یك روز به 20 نفر فروخته شده بود كه كلاهبردارلن از 20 نفر بیعانه دریافت كرده بودند و صاحب محل را دچار مشكل كرده اند.

وی توصیه كرد: 80 درصد كلاهبرداری ها از پیج های اینستاگرامی است كه اصلا محل پیگیری و كنترلی ندارند و یا سو استفاده از دیگر شبكه های مانند شیپور و دیوار استفاده شده است.

رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فنا در پایان خاطرنشان كرد: شهروندان می‌توانند در صورت بروز هرگونه مشكل احتمالی موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اطلاع‌رسانی كنند و از كارشناسان پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی با ما و یا شماره تماس 0960380 بصورت شبانه روزی است در میان بگذارند.

دسترسی سریع
روز از نو