روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 06:30 به مدت 110 دقیقه

محمدجواد فرهانیان: مدیر توسعه و برنامه‌ ریزی شركت سپرده‌گذاری مركزی از واریز بیش از 43 میلیون سود سهام عدالت خبر داد

فرهانیان گفت: بیش از 1000 نوع سبد دارایی برای مشمولان منعكس می شود كه محاسبات آن بسیار سنگین است.

1400/12/24
|
12:44
|

به گزارش رادیو اقتصاد «محمدجواد فرهانیان» مدیر توسعه و برنامه‌ریزی شركت سپرده‌گذاری مركزی در گفتگو با برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از واریز بیش از 43 میلیون سود سهام عدالت خبر داد و گفت: در این سه هفته اخیر توانستیم بیش از 43 میلیون سود سهامشان را به حساب هایشان واریز كنیم و همچنان این واریزی پابرجاست.

وی افزود: از سال گذشته این سوال مطرح بوده كه عزیزانی كه از سال 85 مشمول سهام عدالت شده اند به 49 میلیون نفر هستند و واریز سود متفاوت است همانطور كه تعداد سهام و مبلغ سهام متفاوت است.

او گفت: بیش از 1000 نوع سبد دارایی برای مشمولان منعكس می شود كه محاسبات آن بسیار سنگین است و ثبت و ضبط آن بسیار حجیم است اما افرادی كه سهام آنها 532000 تومان بوده بیش از 575000 سود واریز شده است كه سود شركت هایی بصورت پورتو بورسی به حساب آنها واریز شده و برخی یك میلیون تومان بودند كه بیش از یك میلیون و یكصد هزار تومان دریافت كرده اند.

فرهانیان افزود: با توجه به محاسباتی كه انجام دادیم، حدود 3 میلیون نفر از هموطنان به دلیل اینكه فوت كرده اند سود سهام عدالت را دریافت نمی‌كنند و از طرفی حدود 2 میلیون نفر هم به دلیل عدم ارائه شماره شبای معتبر نمی‌توانند سود را دریافت كنند.

وی اضافه كرد: برای دریافت سود سهام عدالت افرادی كه فوت شده اند بازماندگان وراث با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و ثنایی قوه قضائیه نسبت به مراحل قانونی اقدام كنند و وارد سامانه سجام شوند و گواهی وراثت را داشته باشند و ان شا الله تا 6 ماه آینده سود سهام آنان به حسابشان واریز خواهد شد.

وی گفت: اگر فردی كه سود سهام عدالت سال های گذشته را دریافت كرده اما امسال آن را دریافت نكند قطعا به دلیل اشكال در شماره شبای آن فرد است كه باید نسبت به اصلاح شماره شبای بانكی خود اقدام و در سامانه سجام شماره شبای جدید را ثبت كند تا در دوره بعدی این سود را دریافت كند.

او توصیه كرد: افرادی كه اطلاعات خود را تكمیل نكرده اند به سامانه مراجعه و اطلاعات خود را به روز كنند و شماره شبای خود را هم چك كنند.

گفتنی است: اگر فردی سود سهام عدالت خود را دریافت نكرده باشد می‌تواند برای پیگیری دلیل عدم واریز سود با مركز ذینفعان بازار سرمایه به شماره 1569 تماس بگیرند.

دسترسی سریع
روز از نو