روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 06:30 به مدت 110 دقیقه

علی خدایی: بعد از یك نشست چهارده‌ساعته در شورایعالی كار، بالاخره افزایش مزد و مزایای مزدی كارگران مشخص شد

عضو كارگری شورایعالی كاراز آخرین وضعیت تعیین تكلیف افزایش مزد و مزایای مزدی كارگران خبر داد.

1400/12/22
|
12:50
|

به گزارش رادیو اقتصاد؛ علی خدایی (عضو كارگری شورایعالی كار) در گفتگو با برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از آخرین وضعیت تعیین تكلیف افزایش مزد و مزایای مزدی كارگران خبر داد و گفت: بیش از 14 ساعت با حضور نمایندگان كارفرمایان و دولت به توافق سه جانبه رسیدیم.

وی گفت: از نتیجه جلسه شورایعالی كار راضی هستیم هر چند هنوز تا سبد معیشت فاصله زیادی داریم.

خدایی در ارتباط با روند جلسه شورایعالی كار گفت: یك جلسه چهارده‌ ساعته و بسیار طولانی داشتیم؛ نشست پرچالشی بود؛ دولت تقریباً دخالت چندانی نداشت و اصل چانه زنی، بین گروه كارگری و كارفرمایی بود و بعد از ساعت‌ های طولانی توانستیم به این نتیجه دست پیدا كنیم.

وی افزود: در جلسه شورای عالی كار ماده 41 تكلیف افزایش در دستور كار بود كه طی سه جلسه و بیش از 14 ساعت مداوم برای حداقل دستمزد 57/4 درصد در نظر گرفتیم و با افزایش حق بن كارگری و حق مسكن از 400 به 650 هزارتومان و افزایش 3/3 درصدی به 6/45 میلیون با دو فرزند 6/750 هزار تومان و برای سایر 37 درصد و 351 هزار تومان كه یك سال سابقه كار دارند و 210 هزار تومان به عنوان پایه سنوات تعلق گرفته است.

علی خدایی (عضو كارگری شورایعالی كار) در پایان خاطر نشان كرد: این افزایش از اول ماه فروردین ماه اعمال خواهد شد و ابراز امیدواری كرد با تصمیمات سه جانبه مشكلات جامعه كارگری و بازنشستگان و مستمری بگیران از طریق سازمان تامین اجتماعی حل شود.

دسترسی سریع
روز از نو