روز از نو "شنبه الی پنج شنبه" از ساعت 06:30 به مدت 110 دقیقه

بهنام نیك منش: معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران از نظارت اجرای طرح جشنواره فروش فوق‌العاده از ابتدای بهمن‌ ماه لغایت 20 فروردین‌ ماه 1401 خبر داد .

نیك منش گفت: یكی از مشكلات اصناف در سال‌های اخیر برگزاری نمایشگاه‌های عرضه مستقیم كالا در بازه زمانی كاری اصناف بوده است.

1400/12/16
|
10:43
|

به گزارش رادیو اقتصاد؛ بهنام نیك منش معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران در گفتگو با برنامه روز از نو رادیو اقتصاد از نظارت اجرای طرح جشنواره فروش فوق‌العاده از ابتدای بهمن‌ماه لغایت 20 فروردین‌ ماه 1401 خبر داد و گفت: در سال های گذشته برخی از فروشندگان كه حتی پروانه كسب نداشتند كالاهای نامرغوب را در نمایشگاه های بهاره عرضه می كردند كه در شكایات مردمی با مشكلات رسیدگی مواجه می شدیم.

وی افزود: كاهش كیفیت برگزاری این نمایشگاه‌ها و نارضایتی مكرر اصناف و مردم از آن‌ها موجب شد در سال گذشته با نشست‌های صورت گرفته با برگزاری فروش‌های فوق‌العاده در محل به جای نمایشگاه‌های عرضه مستقیم كالا موافقت شود و امسال نیز مورد بررسی قرار گیرد.

وی تصریح كرد: در سال گذشته برگزاری نمایشگاه به وسعت ایران در دستور كار قرار گرفت كه خوشبختانه بازدهی مطلوب، رضایت و آرامش در بازار را به دنبال داشت. بنابراین امسال نیز برگزاری جشنواره فروش فوق‌العاده با وسعت و گستردگی بیشتر نسبت به سال گذشته در دستور كار اتحادیه‌های صنفی منتخب سراسر كشور قرار گرفته است.

نیك منش افزود: در شرایط ركود بازار باید تلاش كنیم این طرح از جذابیت و تنوع بالایی برخوردار باشد و قیمت‌ها نیز با حداقل سود عرضه و موجب استقبال و همین‌طور ایجاد انگیزه برای خرید مردم شود در این صورت مصرف‌كننده نیز شاهد تفاوت عرضه كالا در واحدهای صنفی منتخب خواهد بود.

معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران اضافه كرد: اگر شرایط اقتصادی و نرخ ارز در كشور متعادل شود و تثبیت بیشتری پیدا كند شرایط بهتری بر اقتصاد بازار حاكم خواهد شد و در روزهای آینده شاهد اتفاقات مثبتی در اقتصاد كشور خواهیم بود.

وی تأكید كرد: در دو سال اخیر اقتصاد تمامی كشورها تحت تأثیر كرونا آسیب زیادی دیدند و در كشورمان اصناف بیش از سایر بخش‌ها متحمل خسارت شدند و این هنر تشكل‌های صنفی است كه با وجود همه مشكلات اقتصادی، آرامش و كنترل بازار را در تأمین و عرضه كالاهای اساسی حفظ كرده‌اند.

او گفت: هدف از برگزاری دومین طرح نمایشگاهی به وسعت ایران، رونق كسب كار اصناف به‌ویژه صنوف تولیدی، جبران بخشی از خسارت‌های وارده به صنوف به دلیل ركود تورمی و نیز كرونا، ایجاد حس مثبت در مردم از لحاظ قیمت و كیفیت مناسب، حمایت از تولید و عرضه محصولات ایرانی؛ حفظ و توسعه فرصت‌های شغلی در بنگاه‌های تولیدی و توزیعی، ممانعت در تمركز فروش و همچنین جلوگیری از تجمع مشتریان در برخی اماكن در شرایط كرونایی است.

وی تصریح كرد: عرضه كالاها و خدمات پرتقاضای شب عید با كیفیت و قیمت مناسب در واحدهای صنفی منتخب پوشاك، كیف و كفش و محصولات چرمی، آجیل و خشكبار، شیرینی و شكلات، میوه، قالی‌شویی، لوازم خانگی صورت خواهد گرفت.

نیك منش افزود: این طرح در تهران و شهرستان‌های سراسر كشور به محوریت اتاق اصناف ایران و با همكاری اتحادیه‌های صنفی منتخب و همچنین با حضور هیئت عالی نظارت و نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت و تشكیل كمیته‌های تخصصی مانند كمیته طرح و برنامه، كمیته اطلاع‌رسانی و كمیته نظارت و بازرسی برگزار خواهد شد.

بهنام نیك منش معاون نظارت و بازرسی اتاق اصناف ایران در پایان خاطر نشان كرد: عرضه كالای با كیفیت و قیمت مناسب با حداقل سود و تمامی كالاها و خدمات دارای برچسب قیمت و جشنواره در معرض دید مشتری خواهند بود و صدور فاكتور و فروش كالا و خدمات و نظارت بر حسن اجرای طرح و نظارت بر كیفیت و قیمت توسط واحدهای صنفی صورت خواهد گرفت.

دسترسی سریع
روز از نو