صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

"شنبه، دوشنبه و چهارشنبه" از ساعت 13:30 به مدت 30 دقیقه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهر گفت: سالانه یک میلیون و 400 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در استان تولید و به بازار مصرف می شود.

محمد تقی منوچهری در برنامه «خوشه چین» رادیو اقتصاد افزود: استان بوشهر علی رغم اینکه به سبب برخورداری از منابع عظیم نفت و گاز بعنوان پایتخت انرژی در کشور شناخته می شود .

خوشبختانه از شرایط اقلیمی مناسبی جهت توسعه کشاورزی نیز بهره مند است.

وی همچنین اظهارداشت: وضعیت مناسب آب و هوایی در استان بوشهر موجب شده کشاورزی منطقه به خصوص در فصل پائیز و زمستان از رونق و قابلیت های بسیار بالایی برخوردار باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهر گفت: کشاورزی این استان در سه شاخه همچون شیلات و آبزیان، سبزی و صیفی خارج از فصل و نخیلات از قابلیت ها و مزیت های بالایی برخوردار است.

وی افزود: سالانه 706 هزار تن محصولات شیلاتی (صید و پرورش) در استان بوشهر تولید می شود.

منوچهری بیان داشت: بیش از چهار هزار و 500 هکتار از مزارع استان همه ساله زیر کشت میگو می رود.

وی گفت: سالانه از این میزان سطح زیر کشت بطور متوسط 15 هزار تن محصول میگو تولید و بخش عمده ای از این محصول روی ریل صادرات قرار می گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی بوشهر افزود: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته سطح زیر کشت میگو از چهار هزار و 500 هکتار فعلی در سال جدید به هشت هزار و 200 هکتار افزایش می یابد.

وی در ادامه از تولید بیش از 900 هزار تن انواع سبزی و صیفی خارج از فصل در استان خبرداد و اظهارداشت: محصولات مزبور از اوائل پائیز تا اوائل بهار به بازار عرضه و نقش بسیار مهمی در تنظیم بازار این محصولات در کشور دارد.

منوچهری با تصریح اینکه بیشترین گوجه فرنگی خارج از فصل کشور در استان تولید می شود، اذعان داشت: میزان تولید این محصول سالانه 600 هزار تن است.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصادیادآورشد: سالانه بیش از 160 هزار تن خرما در استان بوشهر تولید می شود که از این نظر بوشهر بعنوان دومین تولید کننده خرما در کشور لقب گرفته است.

برنامه «خوشه چین» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت 13.30 به مدت 25 دقیقه به تهیه کنندگی «مهدی شیار» با هدف آموزش نکات ترویجی برای تولید با کیفیت و افزایش بهره وری در مزارع کشاورزی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • چهارمین جشنواره گیاهان دارویی

  • زراعت چوب جایگزین سبزی کاری های آلوده تهران

  • جایگاه درخت پالونیا در زراعت چوب

  • اجرای 75 هزار هکتار زراعت چوب در برنامه ششم

  • نکات فنی درباره چوب و زراعت چوب

  • زراعت چوب گزینه مطمئن برای تامین چوب

  • آشنایی با زراعت چوب

  • کشت و کارهای مناسب برای شرایط شوری

  • نمونه برداری بهترین روش برای تشخیص شوری

  • سطح زیرکشت کلزا در ایران یک درصد است