صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

عضو شورای تولیدکنندگان مخازن سی ان جی کشور گفت: در حال حاضر تمامی کارخانجات تولید کننده تجهیزات سی ان جی از جمله مخزن سازها برنامه ریزی های خود را برای تولید حداکثری انجام داده اند تا بتوانند نیاز بازار را به خوبی پوشش دهند.

«نوید خاصه باف» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: از آنجائیکه مواد اولیه برخی از کارخانه های مخزن سازی از لوله های بدون درز است و این مواد از محل واردات تامین می شود فاصله یک تا دو ماهه از زمان ثبت سفارش تا رسیدن مواد به کارخانه وجود دارد.

وی ادامه داد: سفارش مواد اولیه از سوی شرکت های مخزن ساز انجام شده و از اسفند ماه سال جاری به تدریج این مواد به کارخانه ها خواهد رسید.

عضو شورای تولیدکنندگان مخازن سی ان جی کشور گفت: تنها یک کارخانه مخزن سازی در ایران از فولاد اکسین برای تولید مخزن سی ان جی استفاده می کند و بقیه از لوله های بدون درز و این مواد هم از طریق واردات تامین می شود.

وی با بیان اینکه لوله بدون درز در ایران تولید نمی شود، افزود: البته تولید کنندگان با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال بومی سازی این لوله ها در داخل کشور هستند.

خاصه باف اظهارداشت: بر اساس مصوبه شورای اقتصاد قرار بر اینکه خودروهای عمومی از قبیل تاکسی ها،کامیونت ها و وانت بارها بصورت رایگان گاز سوز شوند چون این خودرو ها در قیمت کالاها و خدمات بسیار اثرگذارند.

وی ادامه داد: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در راستای اجرای طرح تبدیل اقدام به انعقاد قرارداد با شرکت های تولید داخلی کرده است.

عضو شورای تولیدکنندگان مخازن سی ان جی کشور گفت: پس از انعقاد قراردادها اجرای این طرح در عمل شروع شده به نحوی که 21 بهمن ماه سال جاری نخستین تبدیل ها صورت گرفته است.

وی افزود: پس از ثبت نام مالکان خودروها در سامانه اطلاعات جامع خودروهای گاز سوزکشور برای دو گانه سوز کردن این تبدیل در سراسر کشور از سوی شرکت های داخلی انجام می شود.

خاصه باف به رادیو اقتصاد یادآورشد: تصمیم بر اینکه تا سال آینده حداقل 700 هزار دستگاه خودرو در قالب طرح مزبور به دوگانه سوز تبدیل شود.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10,10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • قیمت گذاری برنج هندی بر مبنای نرخ ارز

  • خرید حمایتی زعفران به ارزش 690 میلیارد تومان

  • نرخ منطقی گوشت 60 تا 75 هزار تومان است

  • آخرین نرخ طلا و ارز 29 بهمن

  • تشدید نظارت و بازرسی بر بازار شب عید

  • تخم مرغ بدون بسته بندی عرضه نمی شود

  • تسهیلات 9 درصدی لیزینگ شرکت های دانش بنیان

  • توسعه فناوری فضایی در بخش کشاورزی

  • مصرف 350 هزارتنی تایر در ایران

  • رشد سهام صنایع کالا محور در بازار سرمایه