صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: راه ارتباطی 150 روستای سیل زده استان سیستان و بلوچستان به دلیل آبگرفتی همچنان قطع است.

«محمد رودباری» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: اغلب این روستاها مربوط شهرستان های نیکشهر و چابهار استان سیستان و بلوچستان است.

وی اظهارداشت: ارتباطات جاده ای این 150 روستا پس از فروکش کردن آب با سرعت هرچه تمامتر برقرار تا عملیات امداد رسانی از طریق زمینی به سهولت انجام شود.

مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: طی چند روز اخیر بارش کم سابقه ای در جنوب استان سیستان و بلوچستان اتفاق افتاد.

وی افزود: متاسفانه در اثر بارش شدید و جاری شدن سیلاب 30 محور اصلی و فرعی در شهرستان های جنوبی استان قطع و راه دسترسی بیش از 700 روستا مسدود شد.

رودباری بیان داشت: هم اکنون ارتباط تمامی محورهای اصلی و فرعی در استان سیستان و بلوچستان برقرار شده است.

وی ادامه داد: طبق آخرین اطلاعات راه ارتباط زمینی 150 روستا به دلیل آبگرفتگی در حال حاضر برقرار نیست اما بقیه راه ها با فروکش کردن آب و انجام عملیات ترمیم بازگشایی شده است.

مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: جدا از این بارش های سیل آسا در استان هرمزگان نیز اتفاق افتاد.

وی افزود: برخی از محورهای ارتباطی این استان هم در اثر بارش باران و جاری شدن سیل قطع و دچار خسارت شده است.

رودباری اظهارداشت: هم اکنون محور ارتباطی جاسک – کنارک در استان هرمزگان قطع است.

وی تصریح کرد: پنج نقطه این محور دچار آبخوردگی شده بود که سه نقطه تاکنون ترمیم و دو نقطه دیگر تا عصر امروز ترمیم و به امید خدا ارتباط جاسک - کنار از طریق این جاده برقرار خواهد شد.

مدیرکل مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: تعداد زیادی از مسیرهای روستایی استان هرمزگان هم که در اثر بارش و وقوع سیل قطع شده بود عملیات ترمیم و بازسازی این محورها با قوت و قدرت از سوی عوامل راهداری در حال انجام و حداکثر تا فردا تمامی ارتباط جاده ای در سطح استان برقرار می شود.

وی افزود: عمده مشکل در استان کرمان انسداد مسیرهای ارتباطی مناطق روستایی به دلیل بارش سنگین برف بوده که برای بازگشایی این مسیرها ماشین آلات و تجهیزات راهداری به مناطق درگیر برف اعزام شده است.

رودباری بیان داشت: هیچ یک از محورهای اصلی و فرعی استان کرمان در حال حاضر مسدود نیست.

وی در ادامه یادآورشد: محورهای روستایی استان کرمان که در اثر بارش برف مسدود شده بود تا عصر امروز عملیات برف روبی در این محورها با تلاش عوامل راهداری به اتمام خواهد رسید.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • واردات 1،298،646 تن برنج به کشور

  • احداث 19 هزار مسکن ملی در شهر جدید پردیس

  • خبرخوش راه اندازی نخستین توربین گازی ایرانی

  • بازارسرمایه با شروعی منفی و پایانی مثبت

  • وجود 355 معدن در تهران

  • آخرین نرخ طلا و ارز در 2 بهمن

  • استقبال از موتورهای برقی ناچیز است

  • تامین مواد اولیه تولیدکنندگان تسریع می شود

  • کارگران مناطق سیل زده بیمه بیکاری می گیرند

  • جزئیات مصوبات ستاد تنظیم بازار برای شب عید