صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو گفت: متاسفانه در اثر وقوع سیلاب اخیر 120 روستای سیستان و بلوچستان بی برق شدکه تاکنون با تلاش های صورت گرفته برق 50 روستا وصل و بقیه همچنان فاقد برق هستند.

«میثم جعفرزاده» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: بارندگی که در استان سیستان و بلوچستان اتفاق افتاد خیلی غیر منتظره بود بطوریکه در برخی از ایستگاه ها حتی تا 200 میلیمتر بارندگی ثبت شده است.

وی اظهارداشت: جالب اینکه بدانید میزان یکسال بارندگی در 24 ساعت در استان سیستان و بلوچستان اتفاق افتاده است.

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو با بیان اینکه 120 روستا در ابتدای سیلاب و آبگرفتگی در سطح استان سیستان و بلوچستان بی برق شد، گفت: نیروهای عملیاتی وزارت نیرو از روز گذشته به‌رغم مسدود بودن راه‌های مواصلاتی مناطق سیل زده موفق به رفع مشکل قطعی برق 50 روستای این استان شدند.

وی افزود: بدون شک با بازگشایی مسیر دسترسی روستا هاعملیات ترمیم خطوط و شبکه با سرعت هرچه تمامتر ادامه پیدا خواهد کرد.

جعفرزاده بیان داشت: یکی از مشکلات برای برقردار کردن روستاهای سیل زده بحث حمل و نقل است چرا که برای عملیات ترمیم خطوط و شبکه برق نیازمند انتقال تجهیزات کامل به منطقه است.

وی ادامه داد: بسیاری از تیرها و پست های برق در اثر سیل دچار آسیب شده که باید ترمیم و بازسازی شوند.

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیر عامل وزارت نیرو گفت: مسیر های ارتباطی روستاهای سیل زده به شدت تخریب و امکان تردد بصورت زمینی برای عوامل امدادی فراهم نیست.

وی افزود: جدا از این مشکلات در برخی از روستاهای سیل زده به لحاظ ایمنی امکان برقراری برق وجود ندارد.

جعفرزاده اظهارداشت: خطوط و شبکه برق در این روستاها فاقد هرگونه مشکلی است و همینطور آمادگی کامل برای برقدارکردن روستاهای مدنظر وجود دارد اما با توجه به آبگرفتگی که در منازل اتفاق افتاده اتصال برق تبعات ایمنی بدی به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: تیم های عملیاتی در منطقه حضور دارندو همچنین از حیث تجهیزات و نفرات مشکل خاصی وجود ندارد بلکه تمامی تلاش ها بر اینکه 70 روستای باقی مانده استان در کوتاه ترین زمان ممکن برقدار شود.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10.10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • واردات 1،298،646 تن برنج به کشور

  • احداث 19 هزار مسکن ملی در شهر جدید پردیس

  • خبرخوش راه اندازی نخستین توربین گازی ایرانی

  • بازارسرمایه با شروعی منفی و پایانی مثبت

  • وجود 355 معدن در تهران

  • آخرین نرخ طلا و ارز در 2 بهمن

  • استقبال از موتورهای برقی ناچیز است

  • تامین مواد اولیه تولیدکنندگان تسریع می شود

  • کارگران مناطق سیل زده بیمه بیکاری می گیرند

  • جزئیات مصوبات ستاد تنظیم بازار برای شب عید