صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزات راه و شهرسازی گفت: عملیات ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در تمامی استان های کشور قبل از پایان ماه جاری به اتمام خواهد رسید.

«محمود محمود زاده» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: بر اساس اطلاع رسانی قبلی مقرر بود هر سه روز چند استان در طرح ملی مسکن ثبت نام شوند اما به دلیل قطعی اینترنت این برنامه به حال تعلیق درآمد.

وی همچنین اظهارداشت: عملیات ثبت نام متقاضیان در طرح مزبور با اتصال و ایجاد پایداری در سرعت اینترنت از شنبه شانزدهم آذرماه سال جاری دوباره از سر گرفته می شود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزات راه و شهرسازی گفت: تلاش بر اینکه ثبت نام تمامی استان ها هرچه سریعتر به اتمام برسد به همین دلیل این بار بجای سه استان بین پنج تا شش استان ثبت نام خواهد شد.

وی افزود: عملیات ثبت نام متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در تمامی استان ها قبل از پایان ماه جاری به اتمام خواهد رسید.

محمودزاده بیان داشت: ثبت نام در استان تهران یعنی شهرستان ها و شهرهای جدید نیز انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خود شهر تهران در این ثبت نام نیست، گفت: متقاضیان شهر تهران که ثبت نام می کنند ظرفیت سازی در شهرهای جدید اطراف تهران برای آنان انجام می شود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزات راه و شهرسازی افزود: یک سیاست عام در کشور وجود دارد که مبتنی بر این سیاست نه فقط در شهر تهران بلکه در تمام کلانشهرها تلاش بر اینکه متقاضیان به شهرهای جدید منتقل شوند چون ظرفیت بارگذاری در این شهرها بالاست و نباید ظرفیت مازاد به لحاظ جمعیت پذیری و زیست محیطی ایجاد کرد.

وی همچنین در خصوص خبری از سوی «محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی که چندی پیش گفته ثبت نام تهرانی ها در طرح مسکن ملی از پایان آذر ماه خواهد بود ضمن اینکه منطقه تهرانسر در این سامانه لحاظ شده است، افزود: تهرانسر یک پروژه مشارکتی است.

محمودزاده اظهارداشت: ثبت نامی که هم اکنون در حال انجام است مربوط به پروژه های مشارکتی نیست.

وی ادامه داد: درصد پیشرفت فیزیکی پروژه های مشارکتی باید به یک حد قابل قبولی برسد تا بتوان سهم دولت و بخش خصوصی را مشخص و سپس عملیات ثبت نام را کلید زد.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزات راه و شهرسازی گفت: این مرحله ثبت نام مربوط به پروژه های غیر مشارکتی در قالب قیمت اقساطی زمین یا 99 ساله است.

وی در ادامه افزود: ثبت نام سایر طرح ها مثل اقشار دهک های پائین تر، پروژه های مشارکتی و غیره در مراحل بعدی انجام می شود.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10.10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • حمایت از اصلاح ساختار بنگاه های اقتصادی

  • هیچ مشکلی در تامین ارز کاغذ وجود ندارد

  • ادامه روند کاهش نرخ طلا در بازار

  • کشتار سالانه 15 میلیون راس دام در کشور

  • اجرای طرح پیمایش عوارض آزادراهی

  • مشکلی درتولید و توزیع LPG وجود ندارد

  • تولید دام در کشور رو به رشد است

  • تامین تایر با سایز 315 و 385 بدون مشکل

  • افزایش 16 دلاری اونس طلا

  • سابقه 20 ساله صنعت CNG در ایران