صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران گفت: استفاده از سوخت ال.پی.جی فقط برای خانواده های فاقد نعمت گاز طبیعی پیش بینی شده است.

«ابراهیم توسلی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این خانوارها در سراسر کشور به خصوص استان تهران شناسایی شده اند.

وی همچنین اظهارداشت: خانواده های مزبور کارت مصرف نفت سفید به عنوان سوخت حرارتی دارند و در عین حال گاز ال. پی.جی برای مصارف پخت و پز و حرارتی در اختیار آنان قرار می گیرد.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران گفت: بطورکلی در این استان 13 هزار خانوار مجاز به استفاده از سوخت گاز مایع برای مصارف حرارتی هستند.

وی افزود: سایر مصارف گاز مایع ال.پی.جی که صنعتی، صنفی و موارد خاص است افراد متقاضی جهت استفاده از این گاز می توانند به نواحی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مراجعه و برای دریافت سهمیه مصرف خود ثبت نام کنند.
توسلی اظهارداشت: این گاز بر اساس مقررات به متقاضیان تحویل و بدون هیچ مشکلی نیاز آنان برطرف خواهد شد.

وی با بیان اینکه گاز مایع یا ال.پی.جی تنها دریک جایگاه شهر تهران – میدان آرژانتین - برای خودروها توزیع می ‌شود، گفت: این جایگاه برای باقی مانده تاکسی های که تاکنون تبدیل به سوخت نکرده اند.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران افزود: سوخت مجاز برای خودرو در کشور بنزین موتور یا سی. ان. جی است باقی مانده های ال.پی.جی شناسایی شده و دارای کارت هستند.

وی اظهارداشت: این دسته از تاکسی ها فقط می توانند از جایگاه گاز مایع در میدان آرژانتین استفاده کنند و بقیه غیر ایمن هستند.

توسلی گفت: استفاده از گاز ال.پی.جی در خودرو به هیچ وجه مورد تائید نیست بلکه بسیار خطر آفرین است.

وی با اشاره به اینکه تعیین نرخ ال.پی.جی برعهده سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان است، افزود: قیمت هر سیلندر گاز مایع 11 کیلویی در حال حاضر هشت هزار و 700 تومان است.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه تهران یادآورشد: ماه گذشته 13 هزار تن گاز مایع (ال.پی.جی) در سطح استان توزیع شده که بسیار بیشتر از مقدار مورد نیاز بوده است.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10.10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • حمایت از اصلاح ساختار بنگاه های اقتصادی

  • هیچ مشکلی در تامین ارز کاغذ وجود ندارد

  • ادامه روند کاهش نرخ طلا در بازار

  • کشتار سالانه 15 میلیون راس دام در کشور

  • اجرای طرح پیمایش عوارض آزادراهی

  • مشکلی درتولید و توزیع LPG وجود ندارد

  • تولید دام در کشور رو به رشد است

  • تامین تایر با سایز 315 و 385 بدون مشکل

  • افزایش 16 دلاری اونس طلا

  • سابقه 20 ساله صنعت CNG در ایران