صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از تکمیل و تحویل بخش عمده ای از پروژه های مسکن مهر تا پایان سال جاری در این شهر خبر داد.

«مهدی هدایت» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: تکمیل پروژه های مسکن مهر در شهر جدید پردیس از اولویت های ویژه مجموعه وزارت راه و شهرسازی است.

وی در ادامه با بیان اینکه از 82 هزار واحد مسکن مهر این شهر 35 هزار واحد تا به امروز افتتاح شده است، اظهارداشت: بقیه واحدها نیز در مراحل مختلف پیشرفت فیزیکی در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: برای تکمیل بخش های آماده سازی، محوطه سازی، تکمیل روبناها از جمله مسجد، مدرسه، مراکز تجاری، فرهنگی، تفریحی، ورزشی، بهداشتی و خود واحدهای مسکونی شش هزار میلیارد تومان منابع نیاز است که تاکنون یک هزار و 500 میلیارد تومان از منابع وزارتخانه وهمچنین منابع کمی از آورده و تسهیلات بانکی مربوط به متقاضیان هزینه شده است.

وی در ادامه از اختصاص یک هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک مسکن به شرکت عمران شهر جدید پردیس خبرداد و افزود: این وام برای آماده‌سازی، محوطه‌سازی، تکمیل زیرساخت های مسکن مهرهزینه خواهد شد.

هدایت با بیان اینکه درصد سود این وام هنوز نهایی نشده است، اظهارداشت: وام مزبور به شرکت عمران شهرهای جدید و مجموعه وزارت راه و شهرسازی پرداخت می شود و باز پرداخت آن هم از طریق شرکت عمران و دولت انجام خواهد شد.

وی به رادیو اقتصاد توضیح داد: بطورکلی با این منابع می توان تمامی پروژه های مسکن مهر پردیس را تکمیل و به بهره برداری رساند.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: این وام به هیچ وجه توسط مردم بازپرداخت نخواهد شد بلکه خود مجموعه دولت از محل درآمدی که در پردیس دارد پرداخت خواهد کرد.

وی افزود: پیرو دستور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی امسال پروژه های بدون معارض حقوقی پیمانکار و زمین مسکن مهر پردیس تا پایان سال تکمیل و به مرحله بهره برداری می رسد.

هدایت اظهارداشت: بطورملی 23 تا 24 هزار واحد در شهر جدید پردیس وجود داشت که به دلیل وجود معارض حقوقی پیمانکار و زمین متوقف شده بود که تمامی این پروژه ها امسال اقاله یا فسخ شدند.

وی گفت: بغیر از پروژه های که از قبل متوقف و دوباره عملیات ساخت و ساز به تازگی در این واحدها شروع شده بقیه تا پایان سال تکمیل و به متقاضیان تحویل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس افزود: عملیات اجرایی واحدهای که پس توقف دوباره آغاز شده نیز تا شهریور ماه سال آینده تکمیل و به بهره برداری می رسد.

وی در ادامه یادآو رشد: واقع مطلب اینکه با توجه به دستورات اکید مقام عالی وزارت راه و شهرسازی امسال عمده پروژه های مسکن مهر پردیس تکمیل و به متقاضیان تحویل خواهد شد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10.10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • حمایت از اصلاح ساختار بنگاه های اقتصادی

  • هیچ مشکلی در تامین ارز کاغذ وجود ندارد

  • ادامه روند کاهش نرخ طلا در بازار

  • کشتار سالانه 15 میلیون راس دام در کشور

  • اجرای طرح پیمایش عوارض آزادراهی

  • مشکلی درتولید و توزیع LPG وجود ندارد

  • تولید دام در کشور رو به رشد است

  • تامین تایر با سایز 315 و 385 بدون مشکل

  • افزایش 16 دلاری اونس طلا

  • سابقه 20 ساله صنعت CNG در ایران