صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت گفت: تمامی خانوارهای ایرانی (24 میلیون خانوار) در کشور بر مبنای آزمون وسع در پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان به لحاظ وسع مالی از بالا به پائین رتبه بندی شدند.

«حسین میرزایی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: این تعداداز پائین به بالا بر اساس بعد خانوار مرتب و 60 میلیون نفر برای دریافت یارانه حمایت معیشتی شناسایی و در مرحله نخست طی سه نوبت این یارانه به حساب آنان واریز شده است.

وی اظهارداشت: مطابق بانک های اطلاعاتی موجود در کشور 52 درصد از خانوارهای ایرانی هیچ خودروی به نام آنان ثبت نشده است.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت گفت: بطورکلی خانوارها از نظر درآمدی، خودرو، شغل، تحصیلات و دیگر اطلاعات برای دریافت یارانه حمایت معیشتی شناسایی شدند.

وی در ادامه افزود: خانوارهایی که در گام نخست مشمول طرح مزبور شدند یارانه بگیر بودند و در گام دوم افرادی که جزء سه دهک بالای درآمدی نبوده و در سبد حمایت معیشتی آمده اند این امکان فراهم شده آنانی که خود را ذیحق می دانند از طریق کد دستوری# 6369* درخواست خود را ثبت کنند چنانچه پس از بررسی وسع حائز شرایط بودند در لیست مشمولان حمایت معیشتی قرار می گیرند.

میرزایی تصریح کرد: تاکنون دومیلیون خانوار درخواست خود را در سامانه مزبور ثبت کرده اند که هفت تا هشت درصد از درخواست ها متعلق به سرپرست خانوارها نبوده است.

وی به رادیو اقتصاد توضیح داد: برای جلوگیری ازازدحام و ترافیک فقط سرپرست خانوارها به این سامانه مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند و نتیجه هم در مدت 24 ساعت اطلاع رسانی خواهد شد.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت گفت: هم اکنون 76 میلیون نفر در کشور یارانه نقدی دریافت می کنند.

وی افزود: افرادی در حال حاضر به چند دلیل یارانه نقدی دریافت نمی کنند نخست به سبب وسع بالای مالی در حد فاصل سال های 94، 95 و 98 در سه مقطع بواسطه قرارگرفتن در لیست پردرآمدها یارانه نقدی آنان قطع شده است.

میرزایی بیان داشت: بطورکلی افرادی که در سه دهک بالای درآمدی قرار دارند مشمول طرح حمایت معیشتی دولت نخواهند شد.

وی به رادیو گفت: برخی ها به دلائل مختلف از جمله جاماندن از یارانه به سبب عدم ثبت نام و تعدادی نیز به سبب نداشتن نیاز به مبلغ نقدی یارانه در مقاطع مختلف انصراف داده اند.

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی دولت افزود: برای جاماندگان امکان ثبت نام فراهم شده که حق آنان ضایع نشود.

وی در ادامه به رادیو اقتصاد یادآورشد: هم اکنون بیشتر نگرانی ها ناظر بر این افراد است.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • حمایت از اصلاح ساختار بنگاه های اقتصادی

  • هیچ مشکلی در تامین ارز کاغذ وجود ندارد

  • ادامه روند کاهش نرخ طلا در بازار

  • کشتار سالانه 15 میلیون راس دام در کشور

  • اجرای طرح پیمایش عوارض آزادراهی

  • مشکلی درتولید و توزیع LPG وجود ندارد

  • تولید دام در کشور رو به رشد است

  • تامین تایر با سایز 315 و 385 بدون مشکل

  • افزایش 16 دلاری اونس طلا

  • سابقه 20 ساله صنعت CNG در ایران