صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 10:10 به مدت 45 دقیقه

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزات راه و شهرسازی گفت: عملیات ثبت نام مسکن ملی از روز سه شنبه بیست و یکم آبان ماه جاری بصورت رسمی در چهار استان سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و جنوبی انجام می شود.

«محمود محمود زاده» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: فرآیند عملیات ثبت نام طرح ملی مسکن از روز شنبه هیجدهم آبان جاری در 10 استان کشور آغاز خواهد شد.

وی همچنین اظهارداشت: بطورکلی هر سه روز یک گروه استان ها شامل سه تا چهار استان در سامانه بارگذاری می شود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزات راه و شهرسازی گفت: مرحله اول مربوط به استان های سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و جنوبی، مرحله دوم استان های گلستان، کهگیلویه و بویر احمد و کردستان و مرحله سوم مربوط به استان های چهار محال بختیاری، همدان و یزد است.

وی افزود: ثبت نام در طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن بصورت الکترونیکی خواهد بود.

محمودزاده تصریح کرد: برای اینکه تمامی متقاضیان برای ثبت نام فرصت برابر داشته باشند جمع بندی این شد که برای تهیه، اسکن و بارگذاری مدارک و مستندات خواسته شده در سامانه سه روز مهلت تعیین شود.

وی به رادیو اقتصاد توضیح داد: سایت ثبت نام از طرح ملی مسکن از روز شنبه هیجدهم آبان ماه سال جاری آماده اطلاع رسانی است.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزات راه و شهرسازی گفت: متقاضیان استان های گروه اول یعنی سیستان و بلوچستان، قم، خراسان شمالی و جنوبی به سایت مراجعه و اگر واجد شرایط ثبت نام بودند مستندات خود را آماده و از روز سه شنبه بیست و یکم عملیات ثبت نام بصورت رسمی انجام خواهد شد.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه این 10 استان برچه اساسی انتخاب شدند، افزود: شرایط ثبت نام این استان ها زودتر از بقیه آماده شد به همین دلیل در اولویت قرار گرفتند.

محمود زاده اظهارداشت: هم اکنون شرایط ثبت نام مسکن ملی در شهرهای استان تهران بجزء شهر تهران فراهم شده و کمتر از یک ماه آینده این استان نیز اعلام خواهد شد.

وی در ادامه مصاحبه گفت: متقاضیان مسکن ملی در شهر تهران مشابه سایر کلان شهرها به شهرهای جدید هدایت می شوند.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزات راه و شهرسازی افزود: اکنون تسهیلاتی که در طرح اقدام ملی پیش بینی شده تسهیلاتی که بانک مسکن از طریق منابع داخلی خود پرداخت خواهد کرد.

وی اظهارداشت: بطورکلی 75 تا 100 میلیون تومان به ازای هر واحد مسکونی بسته به شرایط و نیاز مالی پرداخت تسهیلات برنامه ریزی شده است.

محمودزاده گفت: جدا از این در طرح اقدام ملی دو سری دیگر وام مدنظر قرار گرفته یکی مربوط بافت های مورد هدف در محدوده های باز آفرینی شهری است.

وی افزود: این وام ترکیبی بوده یعنی بخشی با کارمزد 9 درصد و بخش دیگر با کارمزد 18 درصد به متقاضیان اعطامی شود.

سرپرست معاونت مسکن و ساختمان وزات راه و شهرسازی تصریح کرد: مبلغ وام برای واحدهای در بافت های فرسوده و محلات مورد هدف بازآفرینی شهری 100 میلیون تومان است.

وی همچنین در خصوص وام سوم نیز به رادیو اقتصاد یادآورشد: مطابق تفاهم صورت گرفته بین وزارت راه و شهرسازی و بانک مسکن متقاضیانی که در صندوق یکم برای دریافت وام خرید ثبت نام کرده بودند در این مرحله علاوه بر خرید می توانند در ساخت هم مشارکت کنند.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کسب و کار شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 10.10 به مدت 45 دقیقه به تهیه کنندگی «مهرگان سوادکوهی و حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • دیگر مشارکت صنعت و دانشگاه مطرح است نه ارتباط

  • پرداخت وام بلاعوض به سیل زدگان سیستان و بلوچستان

  • شاخص بازار بورس ابر کانال 400 هزار واحدی را رد کرد

  • پرداخت 9 هزار فقره تسهیلات در بافت های فرسوده

  • تنها محور دسترسی 24 روستا مسدود است

  • نرخ بیکاری روستائیان نسبت به شهر کمتر شد

  • آخرین نرخ طلا و ارز در 25 دی

  • بازار سرمایه امروز منفی آغاز کرد

  • انجام 24 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری صنعتی

  • الکترونیکی شدن 180 مجوز در وزارت جهاد کشاورزی