صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی از تشدید نظارت ‌های بهداشتی بر ذبح دام ‌ها در ایام محرم و تاسوعا و عاشورای حسینی در کشور خبر داد.

«سامد برومندفر» در گفتگو با رادیو اقتصاد ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبد الله الحسین علیه السلام افزود: دامپزشکی به عنوان یک سازمان سلامت محور در تمامی ایام سال وظیفه حفظ سلامت مصرف کنندگان از طریق حفظ سلامت فرآورده های خام دامی مثل گوشت را برعهده دارد.

وی اظهارداشت: این سازمان در ایام مختلف سال از جمله روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی طرح های نظارتی، بهداشتی و شرعی بردام های قربانی را در دستور کار خود قرار می دهد.

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی گفت: برای ارتقای بهداشت عمومی، حفظ و حراست از سلامت عزاداران حسینی گروه های ثابت و سیار دامپزشکی ویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در سراسر کشور ساماندهی شده است.

وی افزود: امسال نیز همانند سنوات گذشته گروه های سیار دامپزشکی با حضور در مکان های مختلف از جمله حسینیه ها، تکایا ومساجد نظارت بهداشتی بر ذبح دام های نذری با هدف پیشگیری از بروز بیماری های خطرناک بین انسان و دام همچون بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را بر عهده دارند.

برومند فر با تاکید بر اینکه شهروندان دام خود را از میادین و مکان های مجاز عرضه دام زنده تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند، اظهارداشت: مردم تا جائی که امکان دارد ذبح دام ‌های نذری خود را به کشتارگاه‌ های مجاز بسپارند و از ذبح دام در کوچه، معابر، خیابان ‌ها و منازل شخصی پرهیز کنند.

وی گفت: ذبح دام در معابر و خیابان‌ ها باعث انتقال عوامل بیماری زا و در عین حال سلامت شهروندان را به خطر می اندازد.

مدیرکل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی با بیان اینکه کشتار دام در معابر عمومی احتمال شیوع بیماری ‌های مشترک بین انسان و دام را افزایش می دهد، افزود: شهروندان به منظور حفظ بهداشت عمومی، سلامت مصرف‌کنندگان و پیشگیری از شیوع بیماری ‌های مشترک بین انسان و حیوان دام نذری خود را در کشتارگاه های مجازذبح کنند.

وی در ادامه شماره تلفن 1512 را برای دسترسی مردم به خدمات دامپزشکی اعلام کرد و یادآورشد: هموطنان می‌توانند از طریق تماس با سامانه مزبور از خدمات رایگان دامپزشکی بصورت شبانه روزی در این زمینه بهره مند شوند.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «مهرگان سوادکوهی و حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • فرار مالیاتی برابر قانون جرم است

  • سود سهام عدالت 97 بیشتر از دو سال گذشته

  • قیمت بازار طلا ، سکه و ارز در 28 شهریور

  • کالاهای اساسی باید در شبکه توزیع رصد شود

  • حال و هوای بورس پائیزی شد

  • قیمت بازار طلا، سکه و ارز در 27 شهریور

  • ساخت 110 هزار واحد مسکن در شهرهای جدید

  • آخرین وضعیت نرخ گذاری در مسکن مهر پردیس

  • اجازه دهید دامداران صادرات داشته باشند

  • تولید 765 مگاوات برق تجدیدپذیر در کشور