صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: هم اکنون قیمت خودرو در حال کاهش است اما با شیب کند.

«سعید موتمنی» در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: عوامل مختلفی در کاهش قیمت خودرو دخیل بوده که عرضه خودرو، ثبات نرخ ارز و تغییر و تحول در شرکت های خودروسازی از جمله این موارد است.

وی همچنین اظهارداشت: از یکم تیرماه سال جاری تاکنون 40 درصد قیمت خودرو اعم از داخلی، مونتاژی و وارداتی کاهش یافته است.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران گفت: برخی از خودرو های به قیمت ابتدای سال جاری رسیده و برخی همچنان حباب دارد.

وی افزود: هم اکنون پراید مدل 111 و 131 به ترتیب با قیمت 46.5 و 42 میلیون تومان در بازارمعامله می شود که هجدهم فروردین ماه سال جاری نیز همین قیمت ها بوده است.

موتمنی اظهارداشت: پژو پارس،206 تیپ 2 و 5، پژو 405 جی ال ایکس همچنان 13 میلیون تومان حباب دارد.

وی اظهار امیدواری کرد که با عرضه بیشتر خودرو اختلاف قیمت کارخانه و بازار کمتر شود چرا که هرچه این فاصله کم و حاشیه بازار نباشد به نفع مصرف کننده است.

رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چگونه ثبات نرخ ارز بر روند کاهشی قیمت خودرو در بازار تاثیرگذاشته است، گفت: وقتی هفته ها قیمت ارز بدون نوسان در بازار ثابت بماند بدون شک تاثیرگذار است.

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه خودروسازان چگونه می توانند به افزایش شیب نزولی قیمت ها کمک کنند، افزود: بطورکلی طی این مدتی که قیمت خودرو کاهش یافته بیشتر به دلیل عرضه بوده البته در بازار خریدار نیز کم است.

موتمنی به رادیو اقتصاد یادآورشد: خودروسازان تا اندازه ای توانسته اند نیاز بازار را تامین کنندو همینطور با آمدن مدیران جدید جلوی انحصار در فروش نیز گرفته شده است.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «مهرگان سوادکوهی و حمیده رضا سلطانی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • فرار مالیاتی برابر قانون جرم است

  • سود سهام عدالت 97 بیشتر از دو سال گذشته

  • قیمت بازار طلا ، سکه و ارز در 28 شهریور

  • کالاهای اساسی باید در شبکه توزیع رصد شود

  • حال و هوای بورس پائیزی شد

  • قیمت بازار طلا، سکه و ارز در 27 شهریور

  • ساخت 110 هزار واحد مسکن در شهرهای جدید

  • آخرین وضعیت نرخ گذاری در مسکن مهر پردیس

  • اجازه دهید دامداران صادرات داشته باشند

  • تولید 765 مگاوات برق تجدیدپذیر در کشور