صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشورگفت: راه آهن چابهار – زاهدان یکی از بی نظیرترین و بزرگترین پروژه ریلی در ایران است.

عباس خطیبی در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: پروژه مزبور از بهمن ماه سال 1392 بصورت رسمی مبادله پیمان و پس از طی مراحل تجهیز کارگاه به نوعی از اوائل سال 1393 عملیات اجرایی این پروژه آغاز شده است.

وی همچنین اظهارداشت: هم اکنون این ابر پروژه ریلی کشور 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشورگفت: بطورکلی در این پروژه در حال حاضر بالای 40 میلیون متر مکعب عملیات خاکی و بیش از یک میلیون مترمکعب عملیات بتن ریزی انجام شده است.

وی در ادامه افزود: این پیشرفت فیزیکی باتوجه به طول پروژه، حجم بالای عملیات اجرایی و همینطور وجود مشکلات در زمینه حمل و نقل برای تامین مصالح، لوازم یدکی و دیگر امکانات مثبت و رو به جلو تلقی می شود.

خطیبی بیان داشت: بیش از یک هزار و 500 میلیارد تومان طی این سال ها در پروژه مزبور هزینه شده است.

وی ضمن اشاره به تصویب چهار هزار میلیارد تومان اعتبار برای پروژه راه آهن چابهار – زاهدان گفت: اجرای این دسته از پروژه ها با منابع بزرگ، پایدار و ثابت امکان پذیر است.

معاون ساخت و توسعه راه آهن، بنادر و فرودگاه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشورافزود: عدد چهار هزار میلیارد تومان عددی نیست که بتواند در قالب بودجه های معمولی بگنجد.

وی اظهارداشت: برای پیشبرد پروژه مزبور باید همچنین بودجه و منابعی تامین شود که تصویب چهار هزار میلیارد تومان اعتبار از سوی دولت برای این پروژه خبری بسیار خوب و مسرت بخشی است.

خطیبی در ادامه یادآورشد: تامین این اعتبار از منابع پایدار می تواند سرعت اجرای پروژه را چندین برابر کند.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می گیرد و علاقمندان می توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • حجم بالای کارت بانکی بدون تراکنش در کشور

  • ساخت 20 هزار واحد مسکن در شهرهای جدید

  • استقبال کشاورزان از خرید حمایتی گوجه فرنگی

  • عدم ایفای تعهد بزرگترین تخلف خودروسازان

  • گندمکاران از خرید تضمینی رضایت ندارند

  • صادرات 400 میلیون دلاری ایران به ترکمنستان

  • قیمت بازار طلا ، سکه و ارز در 30 مرداد

  • نان بجای سبوس به مصرف دام می رسد

  • سبوس گندم بدون افزایش قیمت

  • رشد 27 درصدی کشت پنبه در ایران