صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

رئیس هیئت مدیره بازار گل امام رضا (ع) تهران گفت: گل در روزمادر به دلیل افزایش تولید و عرضه گران نخواهد شد.

نعمت الله سلطان محمدی در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: امسال گل به رغم فراوانی از قیمت مناسب و منطقی نیز برخوردار است.

وی همچنین ظرفیت تولید گل در ایران را قابل توجه دانست و اظهارداشت: ایران کشوری چهارفصل و برخوردار از تنوع آب و هوایی و اقلیمی است که استعداد بالقوه بسیاری برای تولید انواع گیاهان، رونق کشاورزی و باغبانی دارد و بهره‌گیری از این استعداد و مزیت اقتصادی ضروری است.

رئیس هیئت مدیره بازار گل امام رضا (ع) تهران گفت: بخش وسیعی از خاک ایران در شمال، مرکز و جنوب غربی کشور مستعد پرورش انواع گل‌ها و گیاهان زینتی است.

وی در ادامه وضعیت صادرات گل و گیاه کشور را به رغم تولید انبوه قابل توجه ندانست و افزود: دولت باید در این زمینه برنامه‌ای اساسی داشته باشد چراکه ایران در عرصه مورد نظر قابلیت های فراوانی دارد.

سلطان محمدی با بیان اینکه صادرات گل موجب ارزآوری و اشتغالزایی می شود، اظهارداشت: در حال حاضر صادرات گل در مملکت از رونق خاصی برخوردار نبوده و بصورت محدود در حال انجام است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع خرید گل شب عید نیز اشاره کرد و گفت: شهروندان در روزهای پایانی سال بیشتربه دنبال خرید گل سنبل، سینره، لاله، کالانکوه، آزالیا، شبو و نظایر این هستند تا در عید خانه‌ای پر از عطر گل‌های بهاری داشته باشند.

رئیس هیئت مدیره بازار گل امام رضا (ع) تهران افزود: در حال حاضر قیمت یک گلدان گل سنبل درجه یک در بازار بین 15 تا 20 هزار تومان است.

وی اضافه کرد: امسال قیمت گل سنبل روی ریل صعودی قرار گرفته چرا که شرایط تولید پیاز این گل در ایران وجود ندارد و از محل واردات تامین می شود.

سلطان محمدی بیان داشت: واردات پیاز گل سنبل در سال جاری نسبت به گذشته کم بوده به همین دلیل قیمت این گیاه نسبت به سال گذشته کمی بالاتر است.

وی گفت: در حال حاضر قیمت گل سینره درجه یک از 5 تا 20 هزار تومان، قیمت گل رز درجه یک شاخه ای 10 هزار تومان، گل لیلیوم اورینتال در جه شاخه ای 15 تا 20 هزار تومان و ارکیده شاخه ای 5 تا 12 هزار تومان در بازار خرید و فروش می شود.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 11 به مدت 55 دقیقه با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو اقتصاد مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • سامانه کارا برای اشتغال فراگیر باز، روستایی بسته!

  • ثبت نام یک میلیون و 100 نفر برای کارت سوخت

  • قیمت لاستیک خودرو افزایش یافت

  • تنها دلالان بازار خودرو سود می برند

  • عزم جدی شرط ارتقای ایمنی دریانوردی در خزر

  • تولید 80 درصد برق تجدیدپذیر در فصل تابستان

  • لزوم تسریع در رفع موانع تجاری ایران و روسیه

  • رشد 5.7 درصدی تولید شیرخام در کشور

  • معافیت کاهش تولید نفت؛ شفاهی آری، کتبی نه!

  • رشد 40 درصدی تخلیه و بارگیری در بندر چابهار