صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 55 دقیقه

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور گفت: این سازمان امسال با 12 هزار نیروی راهداری با استفاده از هفت هزار و 500 دستگاه انواع ماشین آلات درقالب یک هزار و 200 اکیپ وآماده‌سازی 750 راهدارخانه در طرح نوروزی مشارکت دارد

شهرام آدم نژاد در مصاحبه با رادیو اقتصاد افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خدمات متنوع و گسترده ای در حوزه جاده های کشور انجام می دهد که قسمت عمده این خدمات قبل از شروع سفرهاست.

وی در ادامه انجام ممیزی راه ها در دوران سفرهای نوروزی را یکی از اقدامات مهم سازمان راهداری برشمرد واظهار داشت: افزایش سطح سرویس دهی، ایمن سازی، خط کشی شبکه های شریانی، اصلاح علائم افقی و عمودی جاده ها و ... از جمله خدمات قبل از شروع سفرهای این سازمان در سطح مملکت ا ست.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای ضمن اعلام اجرای عملیات دوباره خط کشی 50 هزار کیلومتر راه شریانی کشور به مناسبت سال جدید گفت: خط کشی امروزه در بیشتر جاده‌ها و معابر با هدف افزایش ضریب ایمنی جاده‌ها و کاهش خطر تصادف انجام می‌شود.

وی در ادامه با اشاره بر اهمیت ایمنی راه ها در اقتصاد و سلامت جامعه افزود: ایمنی راه ها از اولویت های اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با بیان اینکه طرح راهداری نوروزی از 25 اسفندماه سال جاری آغاز و تا 15 فرودین ماه سال آینده ادامه دارد، اظهارداشت: کارشناس و مدیران این حوزه در سراسر کشور ضمن بازرسی دقیق محورهای تحت نظارت خود نسبت به آماده سازی راه ها از قبیل لکه گیری و ترمیم سطح جاده ها، اصلاح شانه و شیب شیروانی و علائم افقی و عمومی به ویژه خط کشی مسیرهای شریانی اقدامات اساسی صورت گرفته است.

وی در ادامه از مسافران و گردشگران نوروزی خواست اطلاعات جاده ها رااز طریق سامانه و تلفن گویای 141، اپلیکیشن 141 و سایت اطلاع رسانی راه ها کسب کنند.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز راس ساعت 11 به مدت 55 دقیقه با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت رادیو اقتصاد مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • توانمندی کشور در صنعت قالب سازی

  • تسهیلات صادرات گلخانه ای در روستاها

  • نقش سازمان ها در استقرار بهداشت، ایمنی و محیط زیست

  • بازار آشفته نهاده‌های کشاورزی و دامی

  • محصولات پنبه ای

  • مفهوم داشتن عقل معاش

  • چگونگی حل مشکلات محیط کار قبل از وقوع

  • گرانی نان نگرانی جدی اقشارآسیب پذیر!

  • جریمه 60 میلیونی در انتظار کاریابی های غیر مجاز

  • تاکید بر توسعه پالایشگاه برپایه فرآوری غلات