صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران بر ضرورت رفع مشکلات پیمان سپاری ارزی جهت رونق وتوسعه هرچه بیشتر صادرات در کشور تاکید کرد.

عدنان موسی پور در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: هفتاد و هشتمین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی دیروز (دوشنبه) با حضور وزیر اقتصاد و دارایی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، معاون حقوقی رئیس جمهور، رئیس اتاق بازرگانی ایران و تمامی بخش های مرتبط با حوزه صادرات با موضوع پیمان سپاری ارزی برگزار شد.

وی همچنین اظهارداشت: خوشبختانه از طرف بخش خصوصی تمامی مشکلات پیمان سپاری ارزی و همینطور موانع و محدودیت های مرتبط با حوزه صادرات به درستی به اعضای جلسه منتقل شد.

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: بطورکلی در این نشست بیان شد بحران ارزی در کشور به خیلی از بخش های اقتصادی ضربه زده اما در عوض یک فرصت خوبی برای حوزه صادرات فراهم کرده است.

وی افزود: استفاده حداکثری از ظرفیت های صادراتی کشور درشرایط تحریمی از جمله تاکیدات مهم اعضای شورای گفتگو در روز گذشته بود.

موسی پور بیان داشت: درخواست بخشی خصوصی در این نشست از مسئولان این بود که با توجه به تنگ تر شدن حلقه های تحریم از سوی آمریکا آزادی عمل بیشتری به فعالان اقتصادی در داخل داده تا بتوانند تحریم ها را دور بزنند.

وی به رادیواقتصاد توضیح داد: خوشبختانه این صحبت ها مورد توجه وزرای اقتصاد و دارایی و صنعت و معدن و تجارت قرار گرفت و همینطور مقرر شد یک کارگروهی به جهت تسریع در بازنگری رفع تعهدات ارزی صادرکنندگان تشکیل تا چرخ صادرات با شتاب هرچه تمامتر بچرخد.

رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی ایران گفت: خوشبختانه همینطوردر این جلسه صحبت های زیادی مطرح شد از جمله اینکه در مقطع کنونی انتظارات از صادرات کمی تعدیل و بیشتر بحث اشتغال زایی و حفظ میزان اشتغال فعلی در جامعه منظور نظر قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: قرار شد کارگروه رفع تعهدات ارزی با در نظر گرفتن ظرافت های حوزه صادرات نقطه نظرات بخش خصوصی را به سرعت اعمال کند.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • لزوم تسریع در رفع مشکلات کارگران هفت تپه

  • میزان سواد مالی در کشور جا برای رشد دارد

  • دولت در تعیین مزد کارگران حق مداخله ندارد

  • قیمت شیر خام 2000 تومان شد

  • افزایش قیمت خودرو باید متناسب باشد

  • رشد 30 درصدی صادرات ایران به عراق

  • سهم تعاون از اقتصاد 7 درصد است

  • گندمکاران در حالت سردرگمی بسر می برند

  • هیچ نگرانی بابت تامین گوشت مرغ وجود ندارد

  • توان رقابت پذیر صنایع غذایی ایران بالاست