صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: فشارهای گوناگون آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران طی چهار دهه پس از انقلاب هر روز نسبت به گذشته بیشتر شده است.

فواد ایزدی در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: یکی از اهداف دولت آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی همچنین اظهارداشت: با توجه به اینکه بکارگیری از ابزارهای نظامی پرهزینه و در عین حال خیلی پاسخگو نیست استفاده از ابزارهای اقتصادی همواره در دستور کار دولت های آمریکا در گذشته بوده است.

این عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: دولت «دونالد ترامپ» همان سیاست های دولت های قبلی آمریکا مبنی براعمال فشار، تهدید نظامی و تحریم علیه ایران را دنبال می کند منتها با شدت و حدت بیشتر!.

وی افزود: اگر نموداری از تحریم های آمریکایی در طول 40 سال گذشته ترسیم شود به وضوح درخواهید یافت که جهت این نمودار به سمت بالاست.

ایزدی تصریح کرد: ایران در طول چهار دهه پس از انقلاب همواره در معرض تحریم های ناجوانمردانه آمریکایی ها بوده و اعمال این سیاست ها تمامی ندارد.

وی به رادیو اقتصاد توضیح داد: آمریکا در طول این مدت تحریمی نمانده که علیه جمهوری اسلامی اعمال نکرده باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: فشار، محدودیت و تحریم از سیاست های همیشگی دولت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی در ادامه این مصاحبه رادیویی افزود: این فشارها هم مشکل و هم فرصت برای کشور ایجاد کرده است.

ایزدی بیان داشت: تحریم‌ها موضوع جدیدی در کشور نیست بلکه ایران در طول 40 سال گذشته انواع و اقسام تحریم ها و تهدیدهای دشمنان را تجربه کرده است.

وی در ادامه یادآور شد: تمامی تلاش آحاد مردم و مسئولان همواره باید این باشد که تهدیدات دولت آمریکا علیه ایران را به فرصتی جهت ایجاد وحدت، انسجام درونی و موفقیت‌های بیشتر در عرصه های جهانی تبدیل کنند.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • لزوم تسریع در رفع مشکلات کارگران هفت تپه

  • میزان سواد مالی در کشور جا برای رشد دارد

  • دولت در تعیین مزد کارگران حق مداخله ندارد

  • قیمت شیر خام 2000 تومان شد

  • افزایش قیمت خودرو باید متناسب باشد

  • رشد 30 درصدی صادرات ایران به عراق

  • سهم تعاون از اقتصاد 7 درصد است

  • گندمکاران در حالت سردرگمی بسر می برند

  • هیچ نگرانی بابت تامین گوشت مرغ وجود ندارد

  • توان رقابت پذیر صنایع غذایی ایران بالاست