صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

رئیس اداره نهادهای نوین مالی فرابورس ایران از ثبت 270 دارایی فکری مربوط به شرکت های دانش بنیان، افراد حقیقی و حقوقی در بازار دارایی های فکری این شرکت خبرداد.

حسین نظام دوست در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: هرکسب و کاری در مراحل مختلف رشد و نمو احتیاج به مبادی متعددی برای تامین مالی دارد.

وی همچنین اظهارداشت: فرابورس ایران برای شرکت های نوپا و دانش بنیان یک زنجیره خدماتی را در بازار های خود پیش بینی کرده که بازار دارایی فکری، صندوق های سرمایه گذاری جسورانه و راه‌اندازی تابلو دانش‌بنیان در بازار شرکت‌های کوچک و متوسط از جمله این موارد است.

رئیس اداره نهادهای نوین مالی فرابورس ایران گفت: این شرکت با راه‌اندازی بازار دارایی فکری علاوه بر افزایش بهره وری تولید ناشی از طرح‌ها و ایده‌های نو به پیشتازی اقتصاد دانش‌بنیان، پیاده‌سازی و اجرای نقشه جامع علمی و ساماندهی نظام ملی نوآوری به منظور ارتقای جایگاه جهانی کشور یاری می‌رساند.

وی افزود: در حال حاضر 270 دارایی فکری مربوط به شرکت های دانش بنیان، افراد حقیقی و حقوقی در بازار دارایی فکری فرابورس ایران به ثبت رسیده است.

نظام دوست در ادامه به معرفی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه پرداخت و مزایای فعالیت این صندوق‌ها در بازار سرمایه و اقتصاد کشور را مواردی همچون توسعه تجاری‌سازی دارایی‌های فکری، بهبود تامین مالی شرکت‌های کوچک و متوسط اعم از صنعتی و دانش‌بنیان در بازار سرمایه، بهبود ساختار مدیریت و حاکمیت شرکتی بنگاه‌های کوچک و متوسط و افزایش ارزش افزوده تولید داخلی از طریق حمایت از این بنگاه‌ها و صنایع دانش‌بنیان در جامعه برشمرد.

وی به رادیو اقتصاد توضیح داد: هم اکنون درپنج صندوق جسورانه 20 تا 25 شرکت دانش بنیان، نوپا و استارت تاپ سرمایه گذاری کرده است.

نظام دوست تصریح کرد: یکسال از زمان تاسیس تابلو دانش بنیان در فرابورس می گذرد که در این بازه زمانی دوشرکت سهام خود را عرضه و تعداد زیادی شرکت در صف عرضه قراردارند.

وی یادآورشد: تمامی شرکت هایی که یکسال صورت مالی حسابرسی شده داشته باشند می توانند سهام خود را در بازار مزبور عرضه و محدودیتی در این حوزه وجود ندارد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 60 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر، کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • مشکل خاصی در بحث تامین شکر وجود ندارد

  • قیمت مرغ بر مدار کاهش

  • شجاعت تصمیم گیری در صنعت نفت تقویت شود

  • تغییر رویه 80 فروشگاه پوشاک قاچاق در تهران

  • تامین 37 هزار و 600 تن پرتقال شب عید

  • مبارزه با فساد از سه طریق امکان پذیر است

  • تفکیک بازرگانی از صنعت و معدن غلط است

  • استقبال بخش خصوصی شناسنامه دار از شفافیت

  • مسکن در کشور متولی ندارد

  • بازتاب گسترده راهپیمایی 22 بهمن در رسانه ها