صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

نماینده شرکت تعاونی مطبوعات ایران از احتکار با حجم بالای کاغذ های وارداتی چاپ و تحریر در کشور خبر داد.

غلامرضا شجاع در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: تمامی این کاغذ ها با ارز سه هزار و 800 تومانی وارد کشور شده است.

وی همچنین اظهارداشت: متاسفانه پس از تشکیل جلسه دوم مرداد ماه سال جاری و توافق های صورت گرفته در خصوص تعیین قیمت فروش هر بند کاغذ چاپ و تحریر در محل معاونت اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت انبارهای کاغذ بصورت شبانه تخلیه و بخشی به اطراف تهران و بخش دیگری در انبارهای غیر تخصصی مانند آهن و سوله های غیر استاندارد منتقل شده است.

نماینده شرکت تعاونی مطبوعات کشور گفت: تمامی این اقلام با ارز دولتی وارد و حتی یک نفر نیز وجود ندارد که با ارز آزاد کاغذ وارد کرده باشد.

وی در ادامه افزود: اگر اراده ای باشد می توان مثل آب خوردن با کسانی که ارز مردم را دزدیده اند برخورد کرد که متاسفانه اراده و عزمی در این زمینه وجود ندارد.

شجاع در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان اینکه شرکت تعاونی مطبوعات کشور بیش از دو هزار نفر عضو دارد، اظهارداشت: این تعاونی بزرگترین تعاونی در حوزه مدنظر است.

وی در ادامه خبر وجود 150 تن کاغذ روزنامه در کشور را شایع بی اساس دانست و گفت: جامعه مطبوعاتی امروز با کمبود شدید کاغذ مواجه هستند.

نماینده شرکت تعاونی مطبوعات کشور افزود: کمتر کسی برای واردات کاغذ روزنامه ورود پیدا می کند چرا که واردات در حوزه مزبور بسیار سخت و متفاوت از کاغذ بند است.

یکی از بزرگترین وارد کننده کاغذ روزنامه در کشور نیز به رادیو اقتصاد گفت: احتکار کاغذ تحریر و مقوا صحت دارد و شکی در این قضیه نیست اما در بحث کاغذ روزنامه تنها در حد شایع است.

محمد تقی خوش بین افزود: احتکار از نظر شرع مبین اسلام عملی حرام و تبعات منفی زیادی در جامعه دارد.

وی در ادامه این مصاحبه رادیویی یادآورشد: طی چهار ماهه گذشته قیمت کاغذ روزنامه در داخل چهار هزار و 375 تومان بوده و خوشبختانه تغییری نداشته است.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان جهت دریافت فایل صوتی برنامه می‌توانند به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • تعیین حق مسکن کارگران بدون معیار!

  • عرضه نفت در بورس بدون مشتری!

  • اقدامات قابل تقدیر دولت در بحث شفافیت بودجه

  • واریز بسته حمایتی تامین اجتماعی از سوی 15 بانک

  • توزیع نفتگاز یورو چهار در 400 جایگاه سوخت کشور

  • عمل به تعهدات کاهش تولید اوپک و غیراوپک

  • تصویب مالیات 10 درصدی پزشکان ابهام دارد

  • واریز بسته حمایتی تامین اجتماعی از امروز

  • حمل 40 هزار تن پرتقال شب عید به مقصد استانها

  • حجم صادرات ایران به اروپا گسترده نیست