صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 55 دقیقه

رئیس اتحادیه نان سنگک تهران گفت: در حال حاضر واحدهای نانوایی هیچ اختیاری در تامین آرد مورد نیاز خود نداشته بلکه هر نوع آردی که در اختیار قرار می گیرد مجبور به پخت آن هستند.

اصغر پابرجا در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: این روش معایب زیادی به دنبال دارد که تولید نان بی کیفیت، نارضایتی مردم، افزایش ضایعات نان و اتلاف یارانه پرداختی به آرد و نان از جمله این موارد است.

وی همچنین اظهارداشت: دولت بجای پرداخت یارانه به آرد این منابع را در اختیار نانواها قرار دهد تا بتوانند آرد با کیفیت تهیه و به تبع نان با کیفیت تحویل مردم دهند.

رئیس اتحادیه نان سنگک تهران گفت: در حال حاضر واحدهای نانوایی هیچ اختیاری در تامین آرد مورد نیاز خود ندارند و هر نوع آردی که در اختیار قرار می گیرد مجبور به پخت آن هستند.

وی در ادامه افزود: دولت نباید از صفر تا صد حوزه نان دخالت کند بلکه اجازه دهد نانواها اختیار انتخاب آرد اولیه خود را داشته باشد.

پابرجا بیان داشت: بدون شک با چنین اقدامی ضمن ایجاد رقابت بین واحدهای خبازی کیفیت تولید نان افزایش، ضایعات نان کاهش، رضایت مندی مردم بیشتر و در عین حال هدفمندی مصرف یارانه ها را در این حوزه به دنبال دارد.

وی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود گفت: قیمت نان از سال 1393 تاکنون افزایش پیدا نکرده این در حالیکه هزینه های مترتب بر صنف خبازان از قبیل آب، برق، گاز، دستمزد کارگر، بیمه، مالیات، اجاره و غیره هرسال نسبت به سال قبل برمدار افزایشی بوده است.

رئیس اتحادیه نان سنگک تهران افزود: دولت تمایل چندانی به افزایش قیمت نان ندارد چرا که 45 درصد پروتئین بدن مردم در جامعه از طریق این کالا تامین می شود.

وی یادآورشد: دولت برای رفع این مشکل یا باید نرخ واقعی نان را اعلام و در برابربه اقشار ضعیف جامعه کمک مالی کند تا در تامین این کالای اساسی در مضیقه نباشند یا اینکه برای کاهش هزینه های تولید نان به واحدهای نانوایی کمک های جانبی مانند کاهش قیمت آرد، بخشودگی مالیاتی، بیمه ای و نظایر این ارائه دهد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • صادرات برق با اولویت داخلی

  • تقاضای کاذب پریفرم کاهش یافت

  • اجرای تیر الکترونیک برای نخستین بار در ایران

  • پتروشیمی از برنامه چشم انداز عقب است

  • تخصیص اعتبار برای ساخت مسکن اجتماعی

  • تامین منافع ایران در اجلاس اخیر اوپک

  • «هیجان» اقتصاد را از ریل خارج می کند

  • نتایج طرح خوداتکایی گندم رو به رشد

  • توسعه روابط تجاری میان ایران و آذربایجان

  • نقدینگی ریشه اصلی مشکلات کشور نیست