صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه الی پنج شنبه از ساعت 11:00 به مدت 60 دقیقه

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر از معافیت پرداخت حق بیمه سهم دولت از سوی کارفرمایان و کارآفرینان فعال در حوزه صندوق کار آفرینی امید خبرداد.

محمدرضا واعظ مهدوی در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر به تازگی تفاهم نامه همکاری با صندوق کار آفرینی امید امضا کرده است.

وی همچنین اظهارداشت: بر اساس این تفاهم نامه کسانی که در قالب برنامه اشتغال فراگیر روستایی و فعالیت های مربوط به کار آفرینی با دریافت تسهیلات از طریق صندوق کار آفرینی مشغول به کار می شوند صندوق بیمه اجتماعی حق سهم بیمه دولت این افراد را پرداخت می کند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر گفت: حق بیمه سهم کارگر می ماند که خود کارگر یا ترتیبی صندوق اتخاذ خواهد کرد که حق بیمه آنان نیز مشمول تسهیلات شود.

وی در ادامه افزود: بطورکلی بیمه های اجتماعی یک پوشش حفاظتی مهم برای جامعه در برابر نوسانات اقتصادی و اجتماعی فراهم می کند.

واعظ مهدوی با بیان اینکه بیمه های اجتماعی حاصل همکاری بیمه شدگان و کار فرمایان است، اظهارداشت: روستائیان و عشایر جزء مشاغلی هستند که کارفرما ندارند بنابراین بیمه اجتماعی این اقشار با مشکلات جدی در جهان مواجه است.

وی به رادیو اقتصاد گفت: الگویی در ایران از سال 1384 برای بیمه روستائیان و عشایر ایجاد شده که در نوع خود الگوی منحصربفردی است.

وی افزود: خوشبختانه در این مدل دولت جایگزین کارفرماشده و به معنای دیگر سهم حق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر را پرداخت می کند.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایرضمن اشاره به اینکه بیمه مرتبط با کار است، یادآورشد: افراد در هنگام اشتغال پس اندازی انجام می دهند که شکل سیستماتیک این روش «بیمه» نام دارد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت 11 به مدت 55 دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی و فرزانه صادقیان» با هدف ارائه یک تصویر بزرگ‌تر و کامل‌تر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف‌ام ردیف 98 قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

مرتبط با این برنامه

  • ثبت حقوق نمایندگان در سامانه حقوق؛ پایان آبان

  • ضعف همکاری بانک ها با دولت و مجلس

  • واردات عمده روابط تجاری ایران با برزیل

  • حضور 700 شرکت در نمایشگاه قطعات و لوازم خودرو

  • افزایش توان صادراتی سیب متاثر از رشد نرخ ارز

  • توسعه حمل و نقل ریلی اولویت نخست کشور

  • عرضه دومین مرحله نفت خام سبک در بورس

  • 70 درصد مصوبات ستاد تسهیل تهران اجرایی شد

  • بدهی 250 هزار میلیاردی دولت به نظام بانکی

  • ایران باید به فکر جایگزین سوئیفت باشد