روی خط بازار شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

محمودی: انباشت ثروت در بخش مسكن ناشی از سیاست های غلط است

یك كارشناس مسائل مالیاتی گفت: انباشت ثروت در بخش مسكن كشور ناشی از سیاست گذاری های غلط دولت ها در سنوات گذشته است.

1401/08/15
|
10:12
|

«محمودی» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: برخی اوقات طوری از ثروتمندان صحبت می شود كه گویی ثروتمندان سربار جامعه هستند در صورتیكه همین افراد ضمن چرخاندن چرخ اقتصاد در رفع بسیاری از معضلات اجتماعی و نظایر این در كشور نقش مهم و اساسی ایفا می كنند.

وی اظهارداشت: این سیاست های غلط دولت ها بوده كه ضمن ایجاد تورم های بالا در مملكت باعث شده برخی از ثروتمندان به تولید و سرمایه گذاری در سایر بخش های مولد جامعه اعتقاد چندانی نداشته باشند.

این كارشناس مسائل مالیاتی گفت: برخی افراد جامعه به جهت سیاست گذاری های غلط دولت ها در سنوات گذشته سرمایه های خود را به بخش مسكن منتقل به این امید كه ارزش دارایی های آنان كاهش پیدا نكند كه متاسفانه این موضوع در كشور دستاویزی برای مسئولان تبدیل شده است.

وی در ادامه افزود: مسئولان به جای اصلاح سیاست های غلط در گذشته به دنبال این هستند كه این موضوع را به گونه ای به انباشت خانه های خالی در نزد ثروتمندان ارتباط دهند.

محمودی بیان داشت: بحث مالیات بر خانه های خالی هیچ موقع خواست دولت ها نبوده بلكه موضوع مزبور در قالب طرح از سوی نمایندگان مجلس به گردن دولت انداخته شده است.

وی با تاكید بر اینكه این موضوع به جای نمی رسد چون مبدا اطلاعاتی كاملی وجود ندارد، یادآورشد: وضعیت اقتصادی كشور با سیاست گذاری های غلط ناامن شده و مردم سرمایه های خود را به بخش مسكن جهت سرمایه گذاری منتقل و متاسفانه در این بخش انباشت شده است.

دسترسی سریع
روی خط بازار