روی خط بازار شنبه الی چهارشنبه از ساعت 19:05 به مدت 45 دقیقه

علی رسولیان: بازگشت 766 واحد تولیدی راكد به چرخه تولید در كشور

معاون وزیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران از بازگشت 766 واحد تولیدی راكد مستقر در شهرك‌ها و نواحی صنعتی به چرخه تولید از ابتدای سال جاری تاكنون در كشور خبر داد.

1401/08/03
|
08:34
|

«علی رسولیان» در برنامه روی خط بازار رادیو اقتصاد افزود: در حال حاضر ظرفیت 532 واحد تولیدی نیز از زیر 50 به بالای 50 درصد رسیده است.

وی اظهارداشت: امسال احیای دو هزار واحد تولیدی تعطیل و همینطور افزایش ظرفیت سه هزار و 300 واحد زیر ظرفیت 50 درصد فعال در شهرك های و نواحی صنعتی در كشور هدف گذاری شده بود.

معاون وزیر و رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران گفت: طبق بررسی های صورت گرفته 16 هزار و 800 واحد مستقر در شركت شهرك های صنعتی زیر ظرفیت مشغول به كار هستند كه امسال افزایش ظرفیت سه هزار و 300 واحد با توجه به امكانات موجود در دستور كار قرار گرفته است.

وی در ادامه ضمن اشاره به انعقاد تفاهم نامه 22 بندی سه جانبه بین وزارت صمت، اقتصاد و بانك مركزی افزود: یك بند از 22 بند این تفاهم نامه مربوط به احیای واحدهای راكد و همینطور نوسازی و بازسازی واحدهاست كه قرار بر اینكه 50 هزار میلیارد تومان از طریق بانك های مختلف به این امر اختصاص پیدا كند.

رسولیان ادامه داد: همچنین این سازمان با توافق بانك ملی در نظر دارد تامین مالی یك‌هزار و 200 میلیارد تومانی برای احیا و همینطور بازسازی و نوسازی بنگاه‌های خرد انجام دهد.

وی یادآور شد: معاون اول رئیس‌جمهوری نیز قول مساعدی مبنی بر تامین مالی 500 میلیارد تومان در قالب نهضت احیا را داده كه این موضوع نیز در حال پیگیری است در ضمن از محل منابع تبصره 18 بودجه سال 1401 به احیای واحدهای راكد و همینطور نوسازی و بازسازی واحدها اعتبار در نظر گرفته شده و بزودی ابلاغ خواهد شد.

دسترسی سریع
روی خط بازار